פשרה בין המדינה למשפחת השב"ח שהופקר; תקבל 875 אלף שקלים

ההסכם הושג בעקבות תביעת נזיקין שהגישו בני משפחתו של עומר אבו ג'ריבאן, שהושלך ב-2008 בידי שוטרים בצד הדרך ומת כתוצאה מהתייבשות

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

המדינה תשלם פיצויים בסכום של 875 אלף שקלים למשפחתו של עומר אבו ג'ריבאן, שבשנת 2008 הושלך פצוע בצד הדרך בידי שוטרים ומת כתוצאה מהתייבשות.

משפחתו של אבו ג'ריבאן הגישה תביעת נזיקין ביוני האחרון לבית המשפט המחוזי (מרכז) בפתח תקווה, לאחר שהשוטרים ברוך פרץ ואסף יקותיאלי הורשעו בבית משפט השלום בירושלים בגרימת מוות ברשלנות. בא כוח המשפחה, עו"ד חוסיין אבו-חוסיין, טען שמלבד השוטרים, גם בית החולים והמשטרה התרשלו וגרמו למותו של אבו ג'ריבאן.

המדינה העדיפה שלא לנהל את התיק והגיעה לפשרה מחוץ לבית המשפט. בסופו של דבר, סוכם כי המדינה תשלם פיצויים בסכום של 875 אלף שקלים. מהסכם הפשרה שהגיע לידי "הארץ" עולה כי תשלום המדינה הוא גם בשם בית החולים וגם בשם השוטרים. עם זאת, המדינה שומרת לעצמה גם את הזכות לתבוע את השוטרים. נשיאת בית המשפט, הילה גרסטל, אישרה את הסכם הפשרה.

אסף יקותיאליצילום: מיכל פתאל

אבו ג'ריבאן, תושב רצועת עזה, גנב ב-2008 רכב והתהפך עמו בכביש 6. כתוצאה מהתאונה סבל מפגיעות נוירולוגיות, שבר בבריח ושבר באגן. הוא אושפז לשבועיים בבית החולים שיבא, שם הוחלט שאין צורך לנתחו באגן. אף על פי שנזקק לסיוע סיעודי צמוד, לא היה מסוגל ללכת וסבל מדלקת ריאות ובלבול, הוחלט להעבירו לידי המשטרה. הוא הועבר לתחנת משטרת רחובות, אולם אז התברר כי אין מקום בשבילו בשב"ס.

מפקד התחנה דאז יוסי בכר הורה להחזירו לשטחים. הקצין התורן, פקד ברוך פרץ, העביר את ההוראה לשוטר אסף יקותיאלי, שהסיע עם שוטרת שח"מ, ליבת כאווי, והמתנדב עודד פיצ'ו את אבו ג'ריבאן בכביש 443 לכיוון ירושלים. בסמוך למחנה עופר הם הורידו אותו מהרכב, הרימו אותו בכוח והניחו אותו מעבר למעקה הבטיחות, זאת כשהוא לבוש בפיג'מת בית החולים, ללא נעליים, ללא מים או אוכל. אבו ג'ריבאן התייבש וכעבור יומיים נמצאה גופתו. בית משפט השלום הרשיע במאי את פרץ ויקותיאלי וגזר עליהם 30 חודשי מאסר. שני השוטרים ערערו, הן על הכרעת הדין והן על העונש.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ