עבודות שירות לקצין תנועה שדרס קשישה במעבר חצייה

עופר בראל הואשם במסגרת הסדר טיעון בגרימת מוות ברשלנות. רשיונו נפסל ל-4 שנים, אך כעבור שנתיים כבר יוכל לשוב לנהוג ברכב משטרתי

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי

חמישה חודשי עבודות שירות נגזרו היום (ראשון) בבית המשפט השלום לתעבורה בעכו על קצין תנועה במשטרת ישראל, שדרס למוות קשישה בת 73 בעת שחצתה את הכביש במעבר חציה. השוטר, עופר בראל, הואשם במסגרת הסדר טיעון בגרימת מוות ברשלנות.

בראל כיהן בעת התאונה בתפקיד בכיר במשטרת התנועה במרחב גליל, בין היתר במדור תאונות דרכים. הוא הודה בגרימת מוות ברשלנות של תמרה רוזנברג, בת 73, בה פגע לפני שלוש שנים עם רכב המשטרה שבו נסע, כשחצתה מעבר חציה בנהריה.

בתחילת המשפט כפר בראל באשמה ובאחריות לתאונה, ואולם לבסוף, לאחר שנשמעו מרבית עדויות התביעה, הגיעו הצדדים להסדר הטיעון. שופט בית המשפט השלום לתעבורה בעכו, אבישי קאופמן, דחה את בקשת הנאשם לבטל את ההרשעה בשל ההשלכות להמשך שירותו במשטרה.

ניידת משטרה בירושלים. ארכיוןצילום: טס שפלן

במקביל לעבודות השירות נגזרו על בראל גם 6 חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים, פסילה רישיון נהיגה לתקופה של 4 שנים – ואולם עם זאת, לאחר שנתיים כבר יוכל השוטר לחזור לנהוג ברכב משטרתי לצרכי עבודתו.

במהלך המשפט הועלו טענות למחדלי בטיחות רבים במקום, בין היתר באשר להצבת מעבר החצייה ללא כל אישור, וכן לשתילת צמחיה באזור, שהסתירה את הולכי הרגל מעיני הנהגים. השופט הדגיש כי כמו בתאונות רבות, גם במקרה זה אירעה התאונה בין היתר בשל ליקויי תשתית, והתריע כי לעתים קרובות נענש הנהג המעורב, אך הרשויות אינן בודקות את התנהגותן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ