עוז רוזנברג

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה הבוקר (רביעי) לבית המשפט המחוזי לנוער בירושלים כתב אישום נגד ששה קטינים, תושבי העיר, באשמה שתקפו צעיר ערבי, תושב מזרח ירושלים, וגרמו לו חבלות חמורות. בחקירתם הודו ארבעה מהם שעשו זאת מאחר שלטענתם חשדו שהוא "מנצל יהודיה" שהיתה שיכורה.

התקיפה אירעה בלילה שבין רביעי לחמישי לפני כשבוע. המתלונן, איברהים אבו-טאעה, בן 28 המתגורר בשכונת ראס אל עמוד, בילה עם חבריו לעבודה במלון ממילא בירושלים באחד המועדונים באזור תלפיות.בשלב מסוים חשה הצעירה, ל', ברע ואבו-טאעה ואחד מהחברים לעבודה התנדבו לקחת אותה לביתה בשכונת קטמון במכוניתו של החבר.

על פי כתב האישום, משהגיעו לתחילת הרחוב שבו מתגוררת הצעירה, נאלץ החבר לעצור את הרכב משום שזו חשה ברע. היא יצאה מן המכונית ואבו-טאעה אחריה כדי לנסות לתמוך בה. מחוץ לרכב היא החלה להקיא ואבו-טאעה ניסה לתמוך בה. בעבר השני של הרחוב ישבה באותה שעה קבוצה של צעירים שצפתה במתרחש. חלקם החליטו לגשת אל אבו-טאעה ו-ל' ושאלו אותם מה מעשיהם במקום. השלושה אמרו לנאשמים כי הכול בסדר וכי הם מלווים את ל' הביתה וביקשו מהנאשמים שיניחו להם, אולם אלו המשיכו בשאלותיהם ולא עזבו את המקום.

בשלב מסוים התפתח ויכוח בין הנאשמים לאבו-טאעה, במהלכו אחד הנאשמים אף סטר לו. אבו-טאעה נכנס לרכב והשלושה המשיכו בנסיעה לכיוון ביתה של הצעירה בקצה הרחוב.

הצעיר שנפצע, איברהים אבו-טאעהצילום: אמיל סלמן

כאשר הגיעו השלושה סמוך לביתה של הצעירה, התקרבו הנאשמים לכיוונם של השלושה כאשר מרביתם מקיפים את אבו-טאעה וחלקם מבודדים את השניים הנוספים. אחד הנאשמים שאל את הצעיר היהודי האם המתלונן הוא ערבי וכשזה ענה שכן, אמר זה כי "ערבי לא יהיה פה".

הנאשמים החלו לחנוק ולדחוף את אבו-טאעה ולהכותו באגרופים ובעיטות בכל חלקי גופו תוך שהוא מתחנן בפניהם כי יפסיקו להכותו וכי לא עשה דבר. כתוצאה מהדחיפות והמכות הוא נפל אל הקרקע כאשר הנאשמים מקיפים אותו וממשיכים לבעוט בו בכל חלקי גופו, "כל זאת ממניע גזעני, בשל היותו של המתלונן ערבי", כך על פי כתב האישום. כתוצאה מהתקיפה נגרמו לאבו-טאעה שבר בקרסול אשר הצריך את אשפוזו לצורך קיבוע ניתוחי. הוא גם סבל מפצעים ביד שמאל וממכות יבשות בכל חלקי גופו .

במהלך התקיפה, נשמט ארנקו של אבו-טאעה מכיסו. אחד הנאשמים, אשר זיהה את הארנק, הרים אותו ולקח מתוכו 350 שקל ו-200 דולר. את הכסף חילק מאוחר יותר בינו ובין נאשם אחר. כתב האישום מייחס לכל ששת הנאשמים עבירה של חבלה חמורה, ולשניים מהם גם עבירת גניבה.

בסוף החודש שעבר, הוגשו כתבי אישום נגד תשעה מעורבים בלינץ' בכיכר ציון, שארע באמצע אוגוסט. כתב אישום נוסף הוגש נגד אחת המעורבות לבית משפט השלום בעיר. ששה מהחשודים, בהן הנערה, שוחררו למעצר בית.

כתבי האישום מתארים את השתלשלות האירועים שהובילה לפציעתו הקשה של ג'מאל ג'ולאני, עד כדי אובדן דופק ונשימה. צוותי מד"א שהוזעקו למקום עשו בו החייאה והבהילו אותו לבית החולים כשהוא מחוסר הכרה. כתב האישום מייחס לנאשמים עבירות של הסתה לגזענות, הסתה לאלימות ותקיפה בנסיבות מחמירות. לנערה ר.ב מיוחסת גם עבירה של קשירת קשר לאלימות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ