אישום נגד מוטי מלכה במעשים מגונים, אך לא באונס

פרקליטות מחוז דרום החליטה לסגור את שני תיקי האונס בהם היה חשוד ראש העיר קרית מלאכי בשל "היעדר סיכוי להרשעה". עורך דינו: החלטה אמיצה

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניר יגנה

פרקליטות מחוז דרום הודיעה היום (רביעי) כי בכוונתה להגיש כתב אישום בכפוף לשימוע נגד ראש העיר קרית מלאכי, מוטי מלכה. מלכה יואשם בשתי עבירות של מעשה מגונה נגד שתי מתלוננות ובלקיחת שוחד מקבלנים בעיר.

עם זאת, בפרקליטות הוחלט לסגור את התיק נגד מלכה בחשד לאונס במקרה של שתי נשים אחרות, וזאת בשל היעדר ראיות מספיקות. אחת מהן, היתה עובדת שתלונתה הביאה לתחילת הפרשה: לדבריה, עת היתה כפופה לו, ניהלה עמו קשר מיני בהסכמה. אולם התלוננה כי לאחר שהופסק הקשר במאי 2010, מלכה כפה את עצמו עליה. לטענתה עברה מסכת של הטרדות והתעללויות מצדו.

"לאחר בחינה מדוקדקת של הדברים", נכתב בהודעת הפרקליטות, הוחלט שאין מקום להגיש כתב אישום נגד מלכה בגין עבירות אונס "בשל היעדר סיכוי סביר להרשעה".

מוטי מלכה בבית המשפט, בחודש שעברצילום: אלון רון

"אני פשוט בהלם מההחלטה", אמרה אחת המתלוננות בתיק האונס לאחר שנודע לה על סגירת התיק בנושא. "אני לא יודעת איך לעכל את זה, המשטרה ישבה איתי חודשים, אני מרגישה מרוסקת". ואילו בעלה אמר שהוא לא מצליח לעכל את ההחלטה, שאותה הגדיר "שערורייתית".

תיק נוסף שנסגר בשל חוסר ראיות הוא נגד סגנו של מלכה, יוסי סולימני, שנחשד בשיתוף פעולה בעבירות המין.

מאות בני אדם הגיעו הערב לביתו של מלכה בקרית מלאכי כדי להביע בו תמיכה. "אין לי מילים להודות לכל אחד מהם שבאתם לפה", אמר, "אני יודע מה עשיתי, כרגע חלק מהאמת יצאה לאור ובהמשך תצא כל האמת". מלכה ציין כי ימשיך להוביל את העיר, למרות שלדבריו נגרם לו "נזק בלתי הפיך" ו-"רצח אופי".

השימוע שלפני הגשת כתב האישום יתקיים אצל פרקליט המדינה. מלכה עצמו אמר הערב כי הוא מקווה שיצליח "לשכנע את פרקליט המדינה שמה שנשאר (בכתב האישום, י"ג) הוא לא נכון. אני מבין את הפרקליטות שאם לא היה מוגש כתב אישום היה נפגע המוניטין של המשטרה".

עורך דינו של מוטי מלכה, אבי חימי, אמר היום כי הוא "מעריך מאוד את העבודה היסודית והמקצועית של פרקליט מחוז דרום וצוות הפרקליטים בתיק זה. הם קיבלו החלטה אמיצה. גם בשימוע אנחנו ניאבק למען חפותו של מוטי מלכה בחשדות המיוחסים לו".

בחודש שעבר החליט בית המשפט המחוזי בפתח תקווה כי מלכה וסולימני רשאים לשוב לתפקידיהם אולם נאסר עליהם להיכנס לבניין העירייה. בית המשפט נימק את ההחלטה בכך שמלכה וסולימני הם בעלי תפקידים ביצועיים בדרגה העליונה, שלעבודתם יש השלכה על רווחת חיי התושבים ועל ניהול עיר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ