מה סימסה הבוררת של העולם התחתון למפכ"ל המשטרה?

רב ניצב דנינו סיפר כי 3 חודשים לפני מינויו לתפקיד, הוא קיבל מסרונים מאחותו של הרב איפרגן שטענה כי הוא יזכה בתפקיד - עוד לפני שהיה בכלל מועמד

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

יוני 2011, חודש אחרי מינויו של רב ניצב יוחנן דנינו למפכ"ל, באו למטה הארצי של משטרת ישראל ראשי הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו, ומיהרו להתכנס סביב שולחן הישיבות בלשכת המפכ"ל.

במרכז השולחן התיישב המפכ"ל, מצדו האחד יו"ר הפדרציה, סם בן שטרית ומצדו השני הרבנית ברוריה זבולוני - אחותו של הרב יעקב איפרגן - שמשמשת בשנתיים האחרונות גם נשיאת קרן המלגות של הפדרציה.

אולם תפקידה בפדרציה אינו עיסוקה המרכזי של זבולוני - שדורגה במקום ה-13 ברשימת הרבנים העשירים של פורבס לשנת 2012 עם שווי מוערך של 20 מיליון שקלים. הרבנית ידועה בעיקר בשל בוררויות שערכה בין ראשי משפחות פשע בישראל - ולכן זכתה גם לכינוי "הבוררת".

לדברי אחד הנוכחים בפגישה, דנינו ביקש לפתוח את דבריו בסיפור על אודות תחלופת מסרונים בינו לבין הרבנית זבולוני שהתקיימה שלושה חודשים לפני שנבחר לתפקיד המפכ"ל. לדבריו, "דנינו סיפר כי זבולוני שלחה לו הודעה שבה נכתב 'יוחנן אתה תהיה המפכ"ל הבא'. ודנינו ענה לה שהוא כלל לא מועמד לתפקיד. בהודעה הבאה, סיפר דנינו לנוכחים, כי היא השיבה 'מועמד, או לא מועמד, אתה תהיה המפכ"ל הבא של ישראל'". זבולוני אישרה את הדברים שנאמרו במפגש.

המפכ"ל דנינו והרבנית ברוריה זבולוניצילום: אתר משטרת ישראל

בין המבקרים בחצרה של זבולוני נכללים שמות כמו יצחק ויעקב אברג'יל, זאב רוזנשטיין ומשפחת אלפרון. גם שלום דומרני מקורב. "כל האויבים מגיעים לפה", אמרה ב-2006 בראיון לאמיר זוהר שפורסם בעיתון "הארץ". "איציק אברג'יל בא לפה וגם אסי אבוטבול היה. עוד אמרה אז כי "מי שמגיע לפה מכבד את המקום ולא קורה כלום גם אם הם בטעות נפגשו פה במדרגות. בהקשר של איציק, אם אתה שם בצד את כל ענייני הפשע, אז הוא פשוט אדם מדהים. הוא יודע להיות חבר. אגב, גם אסי".

אולם דנינו אינו הראשון במשטרת ישראל שעמו נמצאת זבולוני בקשרים. באפריל אשתקד סיפר מפקד מחוז ירושלים לשעבר מיקי לוי לתוכנית התחקירים "360", כי כשהיה מפקד מחוז, "ראש הלשכה קיבל יום אחד טלפון ממנה, היא ביקשה להיפגש". לדבריו הוא לא ידע תחילה במי מדובר אך בהמשך, "לא פעם כשחיפשתי משהו יכולתי להעביר מסרים דרכה לאיקס, וואי או זד והיא הקלה עלינו בעניין הזה. היא מקובלת על קשת רחבה של אנשים בציבור הירושלמי".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ