החשוד בדריסת הרצות הודה באשמה

לאחר שבועיים של הכחשה סיפר יניב פיירובוסקין לחוקרים כי התכוון להעיף עליהם חול "כי דיברו לא יפה", אך הטרקטורון החליק ופגע בהן

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

החשוד בדריסת שתי הרצות סמוך לקיבוץ גבעת ברנר הודה בסוף השבוע במעשה ואף שיחזר: "לא התכוונתי לפגוע בהן", סיפר לחוקריו, "רק רציתי להבהיל אותן כי הן דיברו לא יפה והטרקטורון החליק ופגעתי בהן".

יניב פיירובוסקין נעצר כמה ימים לאחר התאונה כחשוד המרכזי של משטרת מרחב שפלה בתאונת הפגע וברח בה נפגעו שתי הרצות, רדיט בלטה וטיגיסט ביטאו. בידי המשטרה היו קטעי וידאו וראיות נוספות שמראות כי פיירובוסקין הוא זה שפגע בבנות ונטש את המקום לאחר הפגיעה.

מיד לאחר מעצרו הכחיש החשוד את המיוחס לו ובמשך ימים רבים טען בפני החוקרים כי הוא אכן נהג בטרקטורון בקרבת מקום התאונה, אך לא ראה את קבוצת הרצות ולא פגע בשתי הבנות. בית המשפט האריך פעמיים את מעצרו של החשוד, בטענה כי על פי חומר הראיות שיש בידי השוטרים, אכן קיים חשד סביר שהחשוד הוא הדורס.

יניב פיירובוסקין בהארכת מעצרצילום: אלון רון

בשבוע שעבר לקחו חוקרי המשטרה את החשוד לשחזור של ציר הנסיעה שלו על פי גרסתו. פיירובוסקין הוביל את החוקרים בציר שלטענתו רכב עליו באותו יום שישי, אולם באיזשהו שלב התחיל להסתבך בגרסתו. החשוד לא ידע כי השוטרים כבר ידעו את הציר המקורי של נסיעתו ביום התאונה, משום שביצעו איכון לטלפון הנייד שלו.

לאחר השחזור הבעייתי התחזק אצל החוקרים החשד כי הוא אכן האשם בדריסתן של הרצות. "הוא היה קר רוח לאורך כל החקירות שלו", אמר אחד מהקצינים הבכירים במרחב שפלה, "זה לא בחור שיושב ומודה מיד, לכל שאלה היתה לו תשובה".

טיגיסט ביטאו בת ה-15 בבית החולים קפלןצילום: אילן אסייג

בסוף השבוע, כאשר הבין פיירובוסקין שהמשטרה מכירה את נתיב נסיעתו וכבר גיבשה מספיק ראיות להעמידו לדין הוא נשבר בחדר החקירות והודה בדריסה. החשוד טען כי לא רצה לפגוע ברצות, אלא רק להעיף עליהם חול "כי הן דיברו לא יפה", לדבריו.

הוא סיפר לחוקרים כי בזמן שרכב בטרקטורון צעקו אליו מקבוצת הרצים שייסע לאט, ולדבריו גם קיללו אותו. פיירובוסקין טען שהוא נפגע מהדברים והחליט לנסות ולהפחיד אותם באמצעות הטרקטורון. פיירובוסקין חזר על עקבותיו ודהר לעבר הרצים כאשר הוא מתכנן להעיף עליהם חול. לטענתו ברגע האחרון הטרקטורון החליק ופגע ברצות. פיירובוסקין שמיד לאחר הפגיעה הבחין בבנות שוכבות על האדמה, פצועות וזועקות לעזרה, ברח מהמקום מבלי שאפילו הודיע לגורמי ההצלה על פציעתן. בחקירתו טען שנבהל מהפגיעה ונמלט מהשטח. מחר הוא יובא לבית משפט להארכת מעצרו.

מפקד מחוז מרכז ניצב בנצי סאו שהקים צוות חקירה מיוחד לתאונה מרוצה. ביום שישי הגישו החוקרים שלו כתב אישום חמור נגד שושן ברבי שהואשם בשלושה מקרי הריגה בתאונת הפגע וברח בנתניה וכעת צפוי כתב אישום בתאונת פגע וברח נוספת. "הוכח פעם נוספת שזרועה של משטרת ישראל מגיעה לעבריינים הנמלטים", אמר היום סאו, בנוגע לתופעת הפגע וברח. לדבריו, "עבודה מקצועית של החוקרים הביאה להודאתו של החשוד. בעקבות כך, נהגים מעורבים יחשבו פעמיים בטרם הפקרת פצועים לאחר תאונה".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ