21 שנים אחרי שרצח את אשתו הראשונה - גבר חשוד שדקר את אשתו למוות

ב-91' רצח הגבר את אשתו הראשונה. ב-2004 התלוננה אשה אחרת שאיים עליה, אך במשטרה לא התייחסו אליו כאל עבריין מפני "שזו לא עבירה אלימה"

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

גבר כבן 60 נעצר היום (שלישי) בחשד שרצח את אשתו בת ה-38 , אלסי לגונדאי, בדקירות סכין בדירתם בהרצליה. הבעל" מדרכי חי, התקשר בעצמו לאחר המעשה למשטרה ואמר כי רצח את אשתו. הוא נלקח לחקירה בתחנת המשטרה גלילות. צוותי מגן דוד אדום נאלצו לקבוע את מותה של האשה, בעלת אזרחות פיליפינית, במקום. מעצרו הוארך ב-6 ימים.

בשנת 1991 הורשע הבעל ברצח אשתו הראשונה. לאחר מתן גזר הדין קבע שירות בתי הסוהר כי לא יוכל לרצות את עונשו בכלא בשל בעיות נפשיות ולכן אושפז בבית החולים הפסיכיאטרי אברבנאל לצורך ריצוי עונשו.

מחקירת החשוד ברצח עולה כי ויכוח בין בני הזוג הוא הסיבה, לטענתו, לדקירה. לדבריו, הוא רצח את אשתו מאחר ולדבריו התחילה חיים חדשים בלעדיו. במהלך היום הגיעו לתחנת המשטרה בהרצליה שני בניו של החשוד מנישואיו הקודמים לצורך מתן עדות.

מוקדם יותר היום הסכים החשוד לבצע שחזור בדירה, אולם הוא חזר בו מהסכמתו לבצע את השחזור, והתנה את המשך חקירתו בפגישה עם פסיכיאטר.

הנרצחת אלסי לגונדאיצילום: רפרודוקציה

במשטרה אמרו היום כי החשוד שהה בבית החולים במשך 14 שנה, ולאחר שחרורו נישא לאשתו השנייה ממוצא פיליפיני. לטענתם, במשך שבע שנות נישואיהם של בני הזוג לא התקבלו תלונות במשטרה על אלימות בבית.

בשנת 2004 התקבלה במשטרה תלונה נגד החשוד ברצח, בגין איומים והטרדות של אישה אחרת. במשטרה אומרים כי מאחר שלא מדובר בעבירה אלימה לא התייחסו אליו כאל עבריין מועד. עוד אמרו במשטרה כי לחשוד רישום פלילי "עשיר מאוד".

בעת הרצח היתה בבית גם בתם בת הארבע של השניים שהיתה ערה, ולא ברור אם ראתה את המעשה. במשטרה הצליחו לאתר את קרובי משפחתה של הנרצחת, לאחר שהבעל מסר את שמותיהם בחקירה, על מנת שייקחו חסות על הילדה. יחד עם זאת, טרם התקבלה החלטה בדבר אופן הטיפול בילדה. בעיריית הרצליה אמרו שמהשפחה לא מוכרת לשירותי הרווחה, ומסרו כי הילדה תטופל על ידי השירות הפסיכולוגי-חינוכי בעירייה ויבדקו אפשרויות למשמורת עליה.

גילה אשרת, יו"ר ויצו ישראל, אמרה בעקבות הרצח בהרצליה כי "אי כשירות לעמוד לדין משאירה אנשים מסוכנים ורצחניים חופשיים לפעולה. מדינת ישראל חייבת להקים מנגנון שיגשר על הפער הקיים בין מערכת המשפט, שאינה יכולה להעמיד לדין אנשים אלו, לבין מערכת בריאות הנפש המטפלת בהם באופן זמני". אשרת הדגישה כי לא כל מי שלוקה בנפשו מהווה סכנה לסביבה, "אך עבור אלו שכן מסוכנים חייבים להקים גוף שיעקוב אחר מצבם באופן מתמיד ויספק הגנה לחברה ולסביבתם הקרובה".  

כאמור, החשוד ברצח הנוכחי רצח גם את אשתו הראשונה, אסתר חנן. ביולי 1991, בשבת לפנות בוקר, נרצחה אשתו דאז בת ה-40, לעיני ילדיה בדירת המשפחה בתל אביב. בעלה  התוודה גם אז לאחר המעשה, והגיע אל תחנת המשטרה ביחד עם שלושת ילדיו כשעמו סכין מגואלת בדם. את הסכין הגיש ליומנאי בתחנת המשטרה מרחב ירקון, ואמר לו "רצחתי את אשתי, קח את הסכין". גם היום התקשר החשוד ברצח אל תחנת המשטרה והודה כי רצח את אשתו השנייה.

לפי הפרטים שפורסמו אז ב"הארץ", בשנת 1991, הבעל טען כי סכסוך בינו לבין אשתו הוא שהביא אותו לרצוח אותה. בחקירתו אז במשטרה טען כי חנן ניסתה להתנכל לו. בית משפט השלום מתח אז ביקורת חריפה על המשטרה, כיוון שהתברר שהחשוד הזהיר לפני האירוע כי בכוונתו לפגוע במשפחתו ובעצמו על רקע הסכסוך בינו לבין אשתו. שוטרת שפגשה אז את הבעל שמעה ממנו כי הוא מתכוון לרצוח את אשתו וילדיו ולהתאבד – שלוש שעות בלבד לפני הרצח - אך חשבה ככל הנראה כי זהו איום סרק. השוטרת, כך טען אז הבעל, אמרה לו: "לך תשאף אוויר בים, תירגע ותבוא ביום ראשון אל המשטרה".

בעבר הוא אף הורשע בעבירות אלימות כלפי אשתו הראשונה אסתר, ונפתח נגדו תיק אחר, בחודש דצמבר 1990, על גרימת חבלה חמורה ואיומים כלפיה.

ילדיו של החשוד ברצח פרסמו היום הודעה לתקשורת: "אנו מזועזעים מחלום הבלהות שהוא שחזור מצמרר של רצח אמנו היקרה, מלפני 21 שנה...אנו מתנערים מ(שם החשוד, ג"כ), ומקווים שהפעם לא יצליח לחמוק מעונש אשר ירחיק אותו מההציבור עד אחרון ימיו. כרגע כל מעייננו להבטחת שלומה ורווחתה של אחותינו למחצה, אשר אנו מתכוונים להבטיח את עתידה. בניגוד לפרסומים  - יש שיתוף פעולה בינינו ובין גורמי הרווחה והילדה נמצאת במקום הבטוח ביותר עבורה כרגע לשביעות רצוננו המלאה".

ביום שבת נמצאו גבר ואשה מתים בחורשה סמוך לכפר עין חוד שבכרמל, כשעליהם סימני אלימות. המשטרה התקשתה להעריך האם מדובר ברצח כפול או רצח והתאבדות, וכעת מחכים לתוצאות ניתוח הגופות במכון הפתולוגי באבו כביר. אולם ההערכה המרכזית היא שהגבר רצח את האשה, לה היה מאורס, והתאבד בתלייה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ