הוארך ב-6 ימים מעצרו של החשוד ברצח אשתו בהרצליה

ביהמ"ש קבע כי מרדכי חי, שלפני 21 שנים רצח את אשתו הראשונה ואושפז בבי"ח פסיכיאטרי, יעבור בדיקה פסיכיאטרית שתבחן את מצבו הנפשי

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

בית משפט השלום בתל אביב האריך הערב (שלישי) ב-6 ימים את מעצרו של מרדכי חי (60), החשוד ברצח אשתו בדקירות סכין הבוקר בדירתם בהרצליה. בהחלטת בית המשפט צוין כי קיים חשד סביר ומבוסס שחי ביצע את העבירה המיוחסת לו. כמו כן, קבע בית המשפט כי חי יעבור בדיקה פסיכיאטרית ראשונית שתבחן את מצבו הנפשי ואת האירוע.

בשנת 1991 הורשע חי ברצח אשתו הראשונה. לאחר מתן גזר הדין, קבע שירות בתי הסוהר כי לא יוכל לרצות את עונשו בכלא בשל בעיות נפשיות, ולכן אושפז בבית החולים הפסיכיאטרי אברבנאל לריצוי עונשו במשך 14 שנים.

מוקדם יותר היום הסכים חי לעשות שחזור בדירה, אולם הוא חזר בו מהסכמתו, והתנה את המשך חקירתו בפגישה עם פסיכיאטר. במשטרה אמרו אתמול כי לאחר שחרורו נישא לאשתו השנייה ממוצא פיליפיני, אלסי לגונדאי. לטענתם, במשך שבע שנות נישואיהם של בני הזוג לא התקבלו תלונות במשטרה על אלימות בבית.

מורדכי חי מובא להארכת מעצרו, היוםצילום: דניאל בר און

מחקירת חי עולה כי ויכוח בין בני הזוג הוא העילה, לטענתו, לדקירה. לדבריו, הוא רצח את אשתו,  מאחר שהתחילה חיים חדשים בלעדיו. במשך היום הגיעו לתחנת המשטרה בהרצליה שני בניו של החשוד מנישואיו הקודמים לצורך מתן עדות.

עו"ד ניר אלפסי, המייצג את חי מטעם הסנגוריה הציבורית, אמר כי לטענת מרשו, "אשתו בנתה לעצמה חיים כפולים ומאחר ויש לו סף תסכול נמוך ביחס לאדם רגיל, הוא כנראה הגיב כפי שהגיב, וזאת בהנחה של המבנה הנפשי שלו. מתיאוריו הוא מספר שהיא ניצלה אותו בעבור ויזה והיא מתרועעת בשדות זרים. בעבר הוא ניסה להגיש בקשה לבטל את האשרה שלה אך אז נמלך בדעתו".

הנרצחת אלסי לגונדאיצילום: רפרודוקציה

בעת הרצח היתה בבית גם בתם בת הארבע של השניים שהיתה ערה, ולא ברור אם ראתה את המעשה. במשטרה הצליחו לאתר את קרובי משפחתה של הנרצחת, לאחר שהבעל מסר את שמותיהם בחקירה, על מנת שיקחו את הילדה לחסותם. יחד עם זאת, טרם התקבלה החלטה בדבר אופן הטיפול בילדה. בעיריית הרצליה אמרו שהמשפחה לא מוכרת לשירותי הרווחה, ומסרו כי הילדה תטופל על ידי השירות הפסיכולוגי-חינוכי בעירייה וייבדקו אפשרויות למשמורת עליה.

ילדיו של חי מנישואיו הקודמים פרסמו היום הודעה לתקשורת: "אנו מזועזעים מחלום הבלהות שהוא שחזור מצמרר של רצח אמנו היקרה, מלפני 21 שנה... אנו מתנערים ממרדכי ומקווים שהפעם לא יצליח לחמוק מעונש אשר ירחיק אותו מהציבור עד אחרון ימיו. כרגע כל מעייננו להבטחת שלמה ורווחתה של אחותינו למחצה, אשר אנו מתכוונים להבטיח את עתידה. בניגוד לפרסומים - יש שיתוף פעולה בינינו ובין גורמי הרווחה והילדה נמצאת במקום הבטוח ביותר עבורה כרגע לשביעות רצוננו המלאה".

כאמור, חי רצח גם את אשתו הראשונה, אסתר חנן. ביולי 1991, בשבת לפנות בוקר, נרצחה אשתו דאז, בת 40, לעיני ילדיה בדירת המשפחה בתל אביב. חי התוודה גם אז לאחר המעשה, ובא אל תחנת המשטרה ביחד עם שלושת ילדיו, כשעמו סכין מגואלת בדם. את הסכין הגיש ליומנאי בתחנת המשטרה מרחב ירקון, ואמר לו: "רצחתי את אשתי, קח את הסכין". גם הבוקר התקשר חי לתחנת המשטרה והודה כי רצח את אשתו השנייה.


תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ