ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

אלפי בני אדם ליוו אחר הצהריים (ראשון) את ארמנדו עבד, שנרצח ביריות בבית המלון "לאונרדו קלאב" באילת, בו עבד. ארמנדו נורה ביום שישי בידי ויליאם הרשקוביץ, צעיר אמריקאי שעבד גם הוא בבית המלון "לאונרדו קלאב" באילת. לאחר מכן, נהרג הרשקוביץ בחילופי אש עם כוח משטרה.

במהלך הלוויה, שנערכה בישוב מעליא שבגליל המערבי, הכומר אליאס עבד, כומר הישוב וקרוב משפחתו של המנוח, פנה לקהל ולסגן השר איוב קרא שהגיע להלוויה ואמר כי ארמנדו נרצח על לא עוול בכפו. "אנו פונים לראש הממשלה כאזרחים: תיקח אחריות ודאג לביטחונם האישי של אזרחי המדינה, נוכח האלימות הגואה בחברה בכלל והקלות הבלתי נסבלת שבו אדם נוטל נשק ויורה באזרח ללא שום סיבה".

מנכ"ל מלון לאונרדו שהגיע להלוויה ספד לארמנדו ואמר כי היה "עובד שכל צוות המלון אהב והעריך. אנחנו כבר מרגישים בחסרונו". אביו של המנוח,.שוקראללה עבד, שאל את מנהלי המלון האם היורה התכוון לרצוח את בנו או שחיפש רק לנקום במישהו.

הלוויתו של ארמנדו עבד, היוםצילום: ג'קי חורי

ח"כ גמאל זחאלקה אמר כי "אי אפשר להתייחס לאירוע כעוד פשע. מדובר בפשע שפגע בכולם. ומה שחשוב הוא להוקיע את הגזענות שהיא התשתית לרצח כזה"

בני משפחתו של המנוח התעקשו לבצע נתיחה שלאחר המוות. בנתיחה התברר כי ארמנדו עבד נורה מספר פעמים. במשפחה גם תוהים בדבר המניע של הרוצח. אחד מבני המשפחה סיפר ל"הארץ" כי הם לא משוכנעים שההחלטה להרוג את הרוצח הייתה מתבקשת. "למה לא נטרלו אותו והביאו אותו לחקירה? עכשיו שאלת המניע תישאר פתוחה לעולם", אמר בן המשפחה.

בני משפחתו של ארמנדו עבד הביעו צער על כך שבשגרירות ארה"ב לא מצאו לנכון לשגר נציג להלוויה, ואף לא טרחו להביע את תנחומיהם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ