אשה ילדה עובר מת ואחיה תקף את הרופא המיילד ופגע בראשו

האשה הובהלה לבית החולים קפלן עם דימום תוך רחמי. האח שהתקשה להתמודד עם תוצאות הלידה טרק דלת על ראשו של הרופא, שנחבל קלות

דן אבן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דן אבן

אשה בת 31 בשבוע ה-40 להיריון הובהלה הבוקר (שני) ללידה בבית החולים קפלן ברחובות, כשהיא סובלת מדימום תוך רחמי. עם הגיעה לבית החולים, הועברה היולדת לניתוח קיסרי דחוף, אולם ילדה עובר מת.

אחיה, שזעם על שהתרחש, החל להרים את קולו ואף טרק את אחת מדלתות החדרים במחלקת היולדות על ראשו של הרופא הגינקולוג שיילד את האשה. הרופא שסבל מחבלה קלה בראשו פינה עצמו לחדר המיון לקבלת טיפול. בהמשך הגיש הרופא תלונה במשטרת רחובות ואחיה של היולדת נלקח לחקירה.

בבית החולים קפלן גינו את האירוע, אולם לעת עתה החליט ועד הרופאים בבית החולים שלא לבצע פעילות מחאה כלשהי בתגובה. מהנהלת קפלן נמסר בתגובה כי "היולדת התקבלה לחדר הלידה בשבוע 40 להריונה. במהלך הלידה התגלו סימנים למצוקת העובר, והיולדת הובהלה באופן מידי לניתוח קיסרי דחוף. לצערנו, למרות מאמצי החייאה ממושכים של צוות רפואי רב תחומי נותר העובר ללא רוח חיים".

בית החולים קפלן ברחובותצילום: אילן אסייג

בהסתדרות הרפואית מאיימים להשבית את מערכת הבריאות, אם לא יוחרפו הצעדים נגד תוקפי רופאים. "לצערנו, תקיפות של רופאים ואנשי הצוות הרפואי הפכו לעניין שבשגרה, והגיעו מים עד נפש", אמרו בהסתדרות הרפואית. "אלימות כלפי רופאים היא למעשה אלימות כלפי החברה כולה - רופאים ומטופלים כאחד. אנו חוזרים ודורשים ממנהלי המוסדות הרפואיים ליישם את חוק ההרחקה שאושר לפני פחות משנה, ומאפשר להרחיק אדם שנהג באלימות מילולית או פיסית כלפי הצוות הרפואי או רכוש המוסד לתקופה של עד חצי שנה. אם גל האלימות שאנו חווים ימשך ולא ינקטו צעדים, נאלץ להשבית את המערכת".

בסוף חודש מאי האחרון זיהה דו"ח של משרד הבריאות עלייה במקרי האלימות במוסדות הרפואיים בארץ, לאחר שנתיים של מגמת ירידה. בשנת 2011 נמנו 3,158 אירועי אלימות, עלייה של 25 אחוז בהשוואה לשנת 2010, ומתוכם 752 אירועי אלימות פיזית, המבטאים עלייה של 44 אחוז ו-2,406 אירועי אלימות מילולית, עלייה של 20% אחוז בהשוואה ל-2010.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ