שני מבצעי מעצרים רחבי-היקף הלילה והבוקר (שלישי) בבאר שבע ובאילת נגד חשודים בפשיעה חמורה ובחברות בארגון פשיעה. באילת עצרה הבוקר המשטרה כ-30 חשודים, ואילו בבאר שבע נעצרו 32 חשודים בשעות הלילה. 

המעצר באילת בוצע לאחר חקירה סמויה של היאחב"ל שארכה שנה, במהלכה נאספו ראיות נגד מה שנחשב ארגון הפשיעה הגדול בעיר, אשר פעל בכל אזור הדרום. לפי החשד הארגון הטיל את מרותו על סוחרים בעיר ועל בעלי דוכנים בטיילת ודרש מהם דמי חסות. לארגון היו על פי החשד קשרים עם ארגוני פשיעה גדולים יותר מהמרכז, ונבדק חשד כי גורמים בעיריית אילת סייעו לארגון. 

לחשודים מיוחסות עבירות של רצח, ניסיון רצח, סחיטה, הימורים, הלבנת הון, עבירות מס ואלימות. היום יובאו כמה מהם להארכת מעצרם בבית משפט השלום בראשון לציון. על פרטים נוספים בפרשה הוטל צו איסור פרסום.

בבאר שבע עצרו שוטרי היחידה המרכזית 32 חשודים בחברות בארגון פשע, להם מיוחסות בין היתר עבירות של ניסיון לרצח, סחיטה באיומים, הצתות ועבירות מס. גם במקרה זה בוצעו המעצרים לאחר חקירה סמויה שנמשכה חודשים ארוכים בידי חוקרי ימ"ר נגב ואנשי יחידת יהלום - היחידה הארצית לחקירות בפשיעה ברשות המסים. 

במהלך מעצר החשודים בבאר שבע תפסו השוטרים 50 אלף שקלים במזומן וכן רכוש רב, בין היתר שבעה כלי רכב, שהיו ברשות החשודים. הם יובאו להארכת מעצר בבית המשפט השלום בבאר שבע. צו איסור פרסום הוצא על זהות החשודים.

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, שיבח היום את פעילות השוטרים במבצעי המעצרים, וציין כי פעילות רחבה זו מצטרפת לסדרה ארוכה של פעולות אכיפה מורכבות שהתבצעו בשבועות האחרונים, בהן נעצרו למעלה מ-100 חשודים מקרב ארגוני הפשיעה, וכן נתפסו וחולטו נכסים וכספים רבים. "זו פעילות אכיפה איכותית ונחושה, המנחיתה מכה קשה על ארגוני הפשיעה", אמר המפכ"ל, "לא ניתן לארגוני הפשיעה לפגוע באזרחים שומרי חוק ולא נשלים עם ניסיונות של גורמי הפשיעה להשתלט על מהלך החיים במדינה". לדבריו, צפויים מעצרים נוספים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ