הפרקליטות משיבה אש: דוברו של אולמרט מטיח רפש ומסלף עובדות

בצעד חריג מגיב צוות התביעה לדבריו של אמיר דן, שאמר אמש: "מאחורי הערעור לא עומד דבר מלבד רדיפה אישית ומרושעת"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

פרקליטות המדינה משיבה אש לכיוונו של אהוד אולמרט: צוות התביעה במשפטו של ראש הממשלה לשעבר פרסם תגובה חריפה לביקורת הנוקבת שהשמיע אתמול דוברו של אולמרט, אמיר דן, בעקבות ההחלטה לערער על פסק הדין.

"אנו מבקשים להביע צערנו על ההתבטאויות משולחות הרסן מטעם דוברו של מר אולמרט נגד צוות התביעה ונגד פרקליט המדינה באופן אישי", מסרו בפרקליטות. "דוברו של אולמרט, כהרגלו, מציג לציבור בצורה מסולפת מאין כמותה הן את תכני הכרעת הדין והן את תהליכי קבלת ההחלטות בפרקליטות".

אמש אמר דן כי "אין מאחורי הערעור דבר מלבד רדיפה אישית ומרושעת כנגד מר אולמרט. במקום להפנים את הביקורת וללמוד את פסק הדין על מנת שלא יחזור על עצמו לעולם מקרה שבו פרקליט מדינה גורם להדחת ראש ממשלה מכהן בישראל שלא בצדק, מנסה משה לדור להציל את יוקרתו האישית ולהשיג לעצמו מקצה שיפורים, והכל על חשבון משאבי הציבור ותוך המשך הפגיעה במר אולמרט". לדבריו, "הפרקליטות איננה מעל בית המשפט, היא אמורה לשרת את הציבור בישראל ולא את גחמותיו האישיות של פרקליט המדינה. במדינת חוק ראויה, מצופה היה מן הפרקליטות להרכין ראש בפני בית המשפט ולכבד את החלטותיו גם כאשר אלו אינן נוחות לה".

אהוד אולמרטצילום: אוליבייה פיטוסי

בפרקליטות זועמים על הדברים ובתגובה שפרסמו הם טוענים: "אין כל שחר לטענה בדבר שיקולים אישיים או זרים, או שיקולים של יוקרה בהחלטה לערער על פסק הדין של בית המשפט המחוזי - החלטה שהתקבלה פה אחד ע"י כל הגורמים בצמרת הפרקליטות וביניהם המשנים לפרקליט המדינה וצוות פרקליטים ממחוז ירושלים, לאחר לימוד יסודי ומעמיק של החומר המשפטי". בסופה של התגובה מבקשת התביעה להבהיר: "נמשיך לטפל בפרשה זו בצורה עניינית ומקצועית בלבד ולא תיגרר למאבקי הטחת רפש מצד יחצ"ניו של מר אולמרט".

אתמול הודיעה הפרקליטות לעורכי דינו של אולמרט כי התקבלה החלטה סופית להגיש ערעור הן על הכרעת הדין והן על גזר הדין שניתנו בבית המשפט המחוזי בירושלים. בהודעה נמסר כי מנהל המחלקה הפלילית בפרקליטות, עו"ד ג'ואי אש, עדכן את עו"ד אלי זהר, בא כוחו של אולמרט, על ההחלטה. עוד נמסר כי הכנת הערעור טרם הסתיימה וכן טרם התקבלה החלטה אם לערער גם על חלקה של שולה זקן בפרשה.

אולמרט, כזכור, הורשע בעבירה של הפרת אמונים בפרשת מרכז ההשקעות, בגינה נידון למאסר על תנאי ולקנס. אך מנגד הוא זוכה, בהחלטה מהדהדת, משתי הפרשות העיקריות בתיק – פרשת ראשונטורס ופרשת טלנסקי. על פי הערכה הערעור יוגש בוודאות בכל הנוגע לפרשת טלנסקי, שכן שם קבעו השופטים מספר קביעות עובדתיות חמורות לגבי ההתנהלות של אולמרט. כך למשל, נקבע כי הוא קיבל כספים מזומנים מטלנסקי, לא דיווח עליהם וניהל אותם באמצעות קופה חצי סודית במשרדו של חברו, עו"ד אורי מסר. למרות כל זאת החליטו השופטים לזכותו בשל ספק בנוגע לשימוש בכספים אלו.

בערעור תבקש הפרקליטות מבית המשפט העליון לבחון מחדש את המסקנה המשפטית שגזרו השופטים מהתנהגותו של אולמרט. גורמים המקורבים לנושא העריכו כי הערעור בפרשת ראשונטורס יהיה מורכב יותר, שכן במקרה זו לא מתחו השופטים ביקורת על התנהלותו של ראש הממשלה לשעבר.

הרשעה באחת משתי הפרשות הנוספות צפויה לשנות לחלוטין את גזר הדין, שכן השופטים הקלו בגזר הדין בעיקר בשל הסבל שנגרם לאולמרט מהחקירות וההעמדה לדין בפרשות מהן זוכה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ