תנ"צ נסים אדרי הושעה בגלל חלקו בפרשת ניסו שחם

הערכה כי הוא לא ישוב לשרת בארגון. במסגרת סבב מינויים בצמרת המשטרה, מונה לאדרי מחליף. מפקד מג"ב, ניצב יורם הלוי, מונה למפקד מחוז דרום

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יוחנן דנינו, השעה הבוקר (ראשון) את תת ניצב ניסים אדרי, מפקד מרחב ציון במשטרה מתפקידו, בשל חלקו בפרשת ניסו שחם. כפי הנראה הוא לא יוסיף לשרת במשטרת ישראל. שחם חשוד שהטריד מינית שוטרות תחת פיקודו.

אדרי נחקר בחשד שידע על תלונות השוטרות על הטרדות מיניות מצד שחם ואף התבקש על ידי מפקד במשטרה להעביר את המידע לגורמים הבכירים בארגון, אך לא עשה כן. אדרי הסתבך עוד יותר כאשר שיקר בחקירתו לחוקרי המחלקה וטען כי לא היה מודע לטענות השוטרות, ורק לאחר עימות עם מפקד תחנה ממחוז ירושלים הודה כי ידע עליהן ושיקר. במח"ש המליצו בתום החקירה להעביר את ההליך נגד אדרי לידי המשטרה ולנקוט נגדו בצעדים משמעתיים.

לאחר חשיפת הפרשה, יצא אדרי לחופשה כפויה. החוקרים הטיחו בו את ההאשמות נגדו ושמעו את גרסתו. במהלך החקירה הכחיש אדרי בתוקף את הטענות. עם זאת, לאחר שעומת עם הקצין שמסר לו את המידע, אישר אדרי את הדברים. במח"ש רואים בחומרה את התנהלותו של אדרי – גם על כך שלא העביר את המידע על עבירות המין, וגם שלטענתם שיקר בחקירה.

"מהחקירה עולה כי הקצין הבכיר – המופקד, בין היתר, על שלומה של המתלוננת – נמנע מלהעביר את התלונה לגורם מוסמך ושמר את המידע לעצמו", נכתב בהודעת מח"ש. עוד נכתב בהודעה כי במהלך חקירתו במח"ש הכחיש תנ"צ אדרי בתוקף כי התלונה הובאה לידיעתו ועמד בהכחשתו זו לאורך מרבית שלבי החקירה".

היום זימן מפכ"ל המשטרה דנינו את אדרי ללשכתו והודיע לו על העמדתו לדין משמעתי ועל סיום תפקידו כמפקד המרחב. עד לסיום ההליך יושעה אדרי ממשטרת ישראל. על פי הערכות, אדרי לא ישוב לשרת במשטרה גם אחרי תום ההליך המשמעתי נגדו, מאחר וקשה יהיה למפקדיו להתעלם מכך שאדרי שיקר לחוקרי מח"ש.

ביולי פורסם כי מפקד מחוז ירושלים ניסו שחם נחקר באזהרה במחלקה לחקירות שוטרים בחשד לעבירות של הטרדה מינית, מעשה מגונה ובעילה אסורה בהסכמה שביצע לכאורה בשוטרות תחת פיקודו. חודש לאחר מכן הוא נענה לבקשת המפכ"ל, יוחנן דנינו, ופרש מתפקידו.

אתמול קיבל השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ, את המלצות המפכ"ל לסבב מינויים בצמרת המשטרה. למחוז דרום מונה ניצב יורם הלוי שפיקד עד לאחרונה על משמר הגבול. הלוי, בן 49, נחשב לקצין מוערך במשטרה. בעברו פיקד על יחידת הגדעונים, ימ"מ ומג"ב ירושלים, היה ראש יחידת לה"ב 433 וראש קהילה ומשמר אזרחי.

הלוי נבחר לעמוד בראש המחוז הדרומי בשל ניסיונו המבצעי, שיסייע להתמודד עם האתגרים שצופים גורמי מודיעין בגבול הדרום. הוא מחליף את ניצב יוסי פריינטי, שמונה למפקד מחוז ירושלים. ניצב עמוס יעקב, כיום מפקד מחוז יהודה ושומרון, יחליף את הלוי כמפקד משמר הגבול.

תת ניצב אבשלום פלד מונה לתפקיד סגן מפקד מחוז ירושלים. תת ניצב יוסף פוני מונה לתפקיד סגן מפקד מג״ב. ניצב משנה יזהר פלד יועלה לדרגת תת ניצב, וימונה למפקד מג״ב ירושלים. ניצב משנה אמנון אלקלעי יועלה לדרגת תת ניצב וימונה למפקד מרחב ציון. ניצב משנה דודו בן עטיה יועלה לדרגת תת ניצב וימונה לראש חטיבת המבצעים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ