רס"ן בתפקיד רגיש בפיקוד הדרום הורשע בסחר בסמים מסוכנים

ערן קבלו, ששימש כקצין אג"ם באוגדת עזה, שמר לעצמו חלק מהסמים שנתפסו בגבול מצרים מוכר אותם לפקודו. הוא קיבל על כך 340 אלף שקלים

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

רס"ן ערן קבלו, שבתפקידו האחרון שימש כקצין האג"ם של החטיבה הדרומית באוגדת עזה, הורשע אתמול (ראשון) בגין סחר בעשרות קילוגרמים של סמים שנתפסו בגבול ישראל-מצרים, והעברתם לפקודיו. בית הדין הצבאי של פיקוד הדרום הרשיע אותו - על פי הודאתו - בעבירות של סחר בסמים מסוכנים, מרמה והפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע והתנהגות שאינה הולמת. בנוסף, הוא הורשע בדיווח כוזב למשטרה. גזר דינו יינתן במועד מאוחר יותר.

לפי פסק הדין, קבלו ניצל את תפקידו ובמקום להעביר למשטרה את כל הסמים שנתפסו בגבול ישראל-מצרים כפי שנדרש, הוא העביר רק חלק מהם. את יתרתם - סמים מסוג חשיש והרואין - השאיר ברשותו ומכר אותם לאבי שלום, אחד מפקודיו לשעבר.

שלום הודה בחודש יוני האחרון כי סחר בסמים יחד עם קבלו. כדי לבצע את העסקאות, השיג קבלו לשלום מדי צבא ודרגות רב-סרן, כדי שיוכל להיכנס לבסיס הצבאי בו נותרו הסמים ללא חשש. באותם מפגשים הכניס קבלו את שלום לחדר בו נשמרו הסמים בכספת, והעבירם בתיקים צבאיים אל מחוץ לבסיס.

בסך הכל מכר רס"ן קבלו כ-144 קילוגרם של חשיש, ו-10 קילוגרמים של הרואין. הרווח שהיה אמור לגרוף לכיסו היה למעלה מ-1.7 מיליון שקלים. עד למעצרו של קבלו - לפני כשנה - הוא הספיק לקבל כ-340 אלף שקלים בעבור הסמים.

פרשיית הסמים התגלתה במקרה, כשבסוף אוגוסט שעבר נגררה מכונית שנמצאה ללא רישיונות כלי-רכב בבדיקה שגרתית. במהלך הגרירה, הבחין נהג הגרר שכלי-רכב עוקב אחריו והחליט להתקשר למשטרה. השוטרים עצרו את המכונית בצומת מסובים, ובחיפוש שנערך בה נמצאו כ-15 קילוגרם של חשיש. בעלי המכונית הסגיר עצמו למחרת, וגולל את סיפורה של רשת הברחות הסמים מגבול מצרים. לאחר מכן פתחו במשטרת ישראל ובמשטרה הצבאית בחקירה סמויה, שכללה האזנות ומעקבים, עד שהצליחו לתעד שיחה בה נרקמה אחת העסקאות בין שלום לקבלו.

לאחר מכן ביימו המשטרה ומצ"ח הברחת סמים מדומה לישראל, שכללה חמישה שקי מריחואנה וחשיש בכמות כוללת של כ-130 קילוגרם. המשלוח שנתפס הועבר לבסיס רעים, שם ממוקמת מפקדת החטיבה הדרומית של אוגדת עזה, לפי הנהלים השגורים בצבא. אך קבלו, שקיבל את המשלוח, נפל במלכודת והעביר רק את שקי הסם מסוג מריחואנה למשטרת אופקים - האחראית לקליטת הברחות הסמים מהגבול. את שקי החשיש – במשקל של 50 קילוגרם - הותיר ברשותו. בעקבות שיחה שערך עם שלום הגיעו החוקרים למסקנה כי נרקמת בין השניים עסקה למכירת עשרות הקילוגרמים של הסם – ועצרו אותו.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ