חשד: אב ובנו בן ה-18 הפעילו מעבדת חבלה מדירתם בחולון

המשטרה חושדת כי השניים ייצרו מטענים עבור גורמים בעולם התחתון. הבן למד להכין מטעני חבלה בעזרת מידע שאסף ברשת

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ

מעבדת חבלה לייצור מטענים עבור גורמים בעולם התחתון התגלתה בבניין מגורים בחולון. בחודשיים האחרונים ניהלו חוקרי היחידה המרכזית של מחוז תל אביב חקירה סמויה של צעיר בן 18.5 ואביו בן 53 תושבי חולון, בחשד שהשניים סוחרים במטעני חבלה עם גורמים בעולם התחתון. החקירה העלתה כי הבן מכין את מטעני החבלה בעזרת מידע שאסף ברשת. 

בין היתר, עקבו החוקרים אחר שיחת טלפון בין השניים לבין אדם שהורשע ברצח, המרצה 12 שנות מאסר בבית הכלא. בשיחה שהתקיימה מתוך הכלא, תועד האיש כשהוא מזמין עשרות מטענים, כדי לסחור בהם עם גורמים עבריינים. בתחילת השבוע עצרו בלשי היחידה שני חיילי צה"ל בראשון לציון, כשברשותם נמצא מטען רב עוצמה. לפי החשד, המטען, שכבר היה דרוך ומוכן להפעלה, יוצר במעבדתם של בני המשפחה מחולון.

היום בשעות הבוקר פשטו השוטרים בסיוע "פלוגת 101" ממחוז מרכז של משמר הגבול על בית המשפחה בחולון, שם על פי החשד נוצרו המטענים. במקום התגלתה מעבדה שהכילה כמות גדולה של חומר נפץ, מטענים וציוד להכנת מטענים. "פיצוץ בבניין הזה, על פי חוות דעת של אנשי החבלה, יכול היה להביא לקריסה של הבניין", אמר היום מפקד היחידה, נצ"מ גדי אשד. במהלך היום נעשו חיפושים בעוד 14 בתי חשודים, ובהם דירתו של בעל חברת זיקוקים, החשוד שסיפק חומרי נפץ לבני המשפחה.

בלשי ימ"ר תל אביב מציגים את הציוד שהתגלה בפשיטה הבוקר:

מחקירה ראשונית עולה כי המטענים, שנועדו ליצור פגיעה קטלנית, הורכבו בצורה דומה למטענים שהתגלו בפיגועי טרור בחו"ל. 12 בני אדם, המעורבים לפי החשד בסחר במטענים, יובאו בהמשך היום להארכת מעצרם בבית משפט השלום בתל אביב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ