סוכן סמוי הביא למעצרם של 38 חשודים בסחר בסמים בירושלים

בחודשי המבצע רכש הסוכן סמים בשווי רבע מיליון שקלים. כל החשודים הובאו להארכת מעצרם בבית משפט השלום בירושלים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

חוקרי ובלשי היחידה המרכזית במשטרת ירושלים עצרו ביום שני לפנות בוקר 38 תושבי ירושלים החשודים כסוחרי סמים. כולם הובאו להארכת מעצרם בבית משפט השלום בירושלים.

הפללתם של החשודים, שהמשטרה מנסה זמן רב לשים ידה על רבים מהם, התאפשרה הודות לעבודה ממושכת של מ', סוכן סמוי שפעל בקרב החשודים לפני כעשרה חודשים. על פי החשד, נהגו העצורים למכור לו סמים מסוגים שונים במשך חודשים.

"אתה כביכול עבריין מן השורה", אמר אתמול מ' ל"הארץ" על תקופת הפעילות הסמויה שלו. "אף אחד לא יודע שאתה סוכן של המשטרה, אנשים חושבים שאתה עבריין. חברתי לאותם סוחרי סמים ובזמן הפעילות קניתי מהם סמים שהציעו לי".

מריחואנהצילום: דניאל צ'צ'יק

בחודשי פעילותו קנה מ' מהחשודים כשמונה קילוגרמים חשיש, מאה גרם קוקאין וסמים נוספים בשווי כולל של כרבע מיליון שקלים. במשטרה אומרים כי רק כעת, לאחר שגובשו די ראיות נגד החשודים, הגיעה השעה להפוך את החקירה לגלויה ולבצע מעצרים. למעצרים אתמול הצטרף גם מ', בזהות גלויה, כאיש משטרה.

מ', בן 23, השתחרר לפני כשנה משירות בחטיבת הצנחנים וגויס כמעט מיד למשטרה. הוא יועד להיות סוכן סמוי, הוכשר לכך ופעילותו בפרשה שהסתיימה אתמול היתה אחת הראשונות. "אני שמח שהגענו למספר כזה יפה", אמר אתמול ביחס לחשודים שנעצרו. לדבריו, "קורה מדי פעם שמישהו חושד. הם לא אומרים לך את זה מפורש, זה יותר שפת גוף. אתה קולט שמישהו מסתכל עליך בעין עקומה. אז אתה יכול לתת חיוך, לצחוק קצת, להעביר את האווירה למקום אחר שהוא טוב. עם כל בן אדם אתה מתנהג אחרת".

בפשיטה על בתי החשודים נתפסו 150 אלף שקלים במזומן ועשרה כלי רכב. המשטרה חושדת שמקורם בעסקאות הסמים והחרימה אותם.

מ' אומר כי אף שהיה לו מגע מתמשך עם החשודים, לא קשר אתם קשרים אישיים. "באתי לעשות את העבודה", אמר. "גויסתי למשטרה כסוכן. לאנשים האלה מגיע להיות בכלא. הסמים האלה מתגלגלים לבני הנוער, לחיילים ולאוכלוסיות אחרות". לדבריו, כעת, כשנחשף, לא יוכל להיות סוכן סמוי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ