6 שנות מאסר לרכז מודיעין במשטרה שקיבל שוחד מעבריינים וחשף סוכנת

ארז טלקר, שוטר במשטרת אילת, קיבל מאות אלפי שקלים לאורך 5 שנים. כתב האישום נגדו הוא החמור ביותר שהוגש נגד רכז מודיעין בישראל

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר היום (ראשון) 6 שנות מאסר על ארז טלקר, באילת, שהורשע בקבלת שוחד מעבריינים במאות אלפי שקלים לאורך חמש שנים. בין היתר, חשף טלקר (41) סוכנת סמויה של המשטרה שפעלה נגד סוחרי סמים בעיר. כתב האישום נגדו, החמור ביותר שהוגש נגד רכזי מודיעין במשטרת ישראל, ממחיש את רגישות התפקיד. "מתפקידו היה להפעיל גורמים עבריינים ולקבל מהם מידע שיסייע למשטרה בפעילותה נגד העבריינים והוא חצה את הקווים, חבר לעבריינים וסייע להם בתמורה לשוחד", כתב השופט אליהו ביטן בגזר הדין.

במשך חמש שנים קיבל טלקר תשלומי שוחד מדי חודש בחודשו, בסכומים שבין 5,000 ל-9,000 שקלים, ובסך הכל בין 300 ל-500 אלף שקלים. בנוסף, מפעם לפעם קיבל גם טובות הנאה אחרות.

אחד האישומים הקשים בהם הורשע טלקר היה חשיפת סוכנת סמויה של המשטרה, שפעלה להפללת סוחרי סמים באילת. "מעשה זה של הנאשם הוא בבחינת חציית אחרון הקווים האדומים וחומרתו זועקת", כתב השופט ביטן. מעבר לכך שחשיפת הסוכנת פגעה בפעילותה של הסוכנת ושל המשטרה, היא היתה עשויה "לסכן בצורה רצינית את שלומה של הסוכנת ואולי אף את חייה", קבע השופט.

פשיטה משטרתית על ספינת הימורים באילת. למצולם אין קשר לנאמר בידיעהצילום: ניר כפרי

התיק נוהל על ידי סגן מנהל המחלקה לחקירות שוטרים, עו"ד משה סעדה. במח"ש התקבל מידע על קשריו העברייניים של טלקר, ולאחר חקירה סמויה, גילו החוקרים כי הוא למעשה עובד עבור העבריינים בעיר. ב-2008, כדי לחשוף את טלקר, עשו חוקרי מח"ש תרגיל הסחה, בו ניצלו את לטלקר נאמר שבעקבות היערכות המשטרה לביקור, לא יתקיימו פשיטות על עסקי ההימורים בעיר. אז הקליטו החוקרים את טלקר, כשהוא מעדכן את העבריינים איתם עבד שהם יכולים להמשיך ולהפעיל את הקזינו.

עו"ד סעדה טען בבית המשפט כי "מדובר בתיק שוחד חריג בחומרתו. הנאשם שירת כרכז מודיעין והיה גורם מרכזי בתחנת משטרת אילת. מתפקידו היה להפעיל גורמים עבריינים ולקבל מהם מידע שיסייע למשטרה בפעילותה נגד העבריינים".

סנגוריו של טלקר ניסו לבסס את ההגנה שלהם סביב הפיתויים שמציע תפקיד רכז המודיעין. הסנגורית ציינה את נסיבותיו האישיות והמשפחתיות של טלקר וטענה כי עבודת רכזי המודיעין במשטרה כרוכה בחיכוך מתמיד עם עבריינים, שיכול להביא לטשטוש הגבולות, כפי שקרה לו. היא טענה שטלקר היה נתון במצב כלכלי קשה אליו נקלע על רקע רכישת בית חדש.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ