הוארך מעצרם של הרופאה ובן זוגה החשודים ברצח נשותיו הקודמות

2 נשותיו של שמעון קופר מתו בהפרש של 15 שנה בנסיבות דומות - כשלצידן כדורי שינה. המשטרה: הרופאה העבירה חפציה לביתו טרם מותה של אשתו

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ

היחידה המרכזית של מחוז מרכז במשטרה עצרה אתמול (שלישי) את שמעון קופר (51), תושב קיבוץ אייל, בחשד לרצח שתי נשותיו בהפרש של 15 שנים. שתי הנשים, אשתו הראשונה אורית קופרשמיד ואשתו השלישית ג'ני מור חיים, מתו בנסיבות דומות, כאשר לצדן מפוזרים כדורי שינה ותרופות נוספות. אשה נוספת שהיתה נשואה לקופר לאחר מותה של אשתו הראשונה התגרשה ממנו. בשעות הבוקר אתמול (שלישי) הובאה להארכת מעצר בבית משפט השלום בכפר סבא, גם בת זוגו הנוכחית של קופר, רופאה במקצועה. בת הזוג נעצרה יום קודם לכן (שני) בחשד שהיתה מעורבת ברציחתה של אשתו השלישית של קופר, מור חיים.

עם הבאתה של הרופאה להארכת מעצר בשעות הבוקר אתמול, הגיע לבית המשפט גם קופר עצמו, שעד אז לא נעצר על ידי המשטרה. כשנכנס קופר לאולם הדיונים, ניגשה אליו ראש צוות החקירה, רב פקד ענת קצב, ויחד עם בלש נוסף עצרו את קופר, שנלקח משם היישר לחדר החקירות שנמצא בצמוד לבית המשפט במרחב שרון. עוד לפני תחילת הדיון, כשנשאלה הרופאה על ידי כלי התקשורת במקום אם היא מעורבת במקרה, טענה האחרונה כי אינה מכירה כלל את ג'ני מור חיים. "אני לא רצחתי אף אחד", אמרה.

עם פתיחת הדיון הגישו נציגי המשטרה לשופט דוד גדול דו"ח סודי של מנהל המעבדה הטוקסיקולוגית בבית החולים תל השומר מיולי האחרון, שמצביע על כך שבגופה של מור חיים, שנמצאה מתה בביתה באוגוסט 2009, זוהו ארבעה סוגים שונים של כדורי שינה. במשטרה מציינים כי למרות שעל פי ממצאי הזירה ניתן היה לחשוב שמור חיים ביקשה להתאבד ומתה כתוצאה מנטילת כדורים, ההתפתחות בחקירה דווקא מצביעה על מוות לא טבעי.

שמעון קופר החשוד ברצח נשותיו בהארכת מעצרו צילום: ניר קידר

סנגורה של הרופאה, עו"ד משה מרוז, הציג בדיון מנגד את ממצאי הנתיחה של הפתולוג הראשי של המכון לרפואה משפטית באבו כביר עד לא מכבר, פרופסור יהודה היס, מהם עולה כי מור חיים מתה בשל כשל בתפקוד הלב. "המשטרה מנסה לייצר תרחיש לפיו היא נרצחה ולא התאבדה. מצאו בסמוך לשתי הנשים כדורי הרגעה, אך זה לא מספיק כדי להאמין שהאדם ירצח את אשתו. כבר נקבע כי מדובר במוות טבעי", אמר מרוז ל"הארץ", "המשטרה עצרה אותה (את בת הזוג הרופאה- י.ק) רק כדי להפעיל לחץ עליו כי הם לא חושבים שהיא באמת עשתה משהו. אשתו שנפטרה לפני 18 שנה, עד היום לא היתה שום אינדיקציה שהוא רצח אותה וגם לפני שלוש שנים כשחקרו את הנושא לא חשדו. האם ייתכן שבמשך כל השנים הרוצח הזה התעלל בנשותיו? איפה הם היו כל השנים? חקרו אותו, תשאלו אותו ולא מצאו כלום. ב-2009 הרי נסגר התיק נגדו בקביעה לחוסר אשמה".

במשטרה חושדים כי הרופאה היתה מעורבת רק ברציחתה של מור חיים באוגוסט 2009, ולא ברצח לכאורה של אשתו הראשונה של קופר, אורית קופרשמיד, שנמצאה גם היא מוטלת מתה בביתה כשלצידה כדורים בינואר 1994. בניגוד לטענותיה של הרופאה כי לא הכירה את מור חיים, נציגי המשטרה טענו אתמול (שלישי) בדיון כי הרופאה כבר העבירה את תכולת הדירה שלה לביתו של קופר בקיבוץ אייל, שבועיים לפני מותה של מור חיים, ואף שאלה את קופר כמה פעמים מתי זו כבר תמות או תעזוב את ביתם המשותף. בסיום הדיון החליט השופט גדול להאריך בשלושה ימים נוספים את מעצרה של הרופאה וקבע כי אכן יש חשד סביר שביצעה את החשדות המיוחסים לה.

כמה שעות מאוחר יותר אתמול (שלישי), הובא שוב קופר לבית משפט השלום בכפר סבא, הפעם להארכת מעצרו. קופר חשוד כאמור ברצח שתי נשותיו באמצעות מתן תרופות שינה בכמויות גדולות מבלי שאלה ידעו שנטלו אותן. בעבר נחקר קופר במשטרה בגין מקרי המוות של נשותיו, אולם התיק נסגר ואף נשלחה לו הודעה רשמית על הסרת החשדות נגדו. רק לאחר הגשת ערער על ידי משפחתה של מור חיים, נפתח התיק שוב ב-2010, ולא נסגר מאז.

לאחרונה החליט מפקד מחוז מרכז במשטרה, ניצב בנצי סאו, להוציא את החקירה מאחריות יחידת ההונאה של המחוז, ולהעבירה לאחריות היחידה המרכזית בפיקודו של ניצב משנה יגאל בן שלום. התיק נחקר ביחידת ההונאה משום שכיוון החקירה היה הצוואות שהשאירו נשותיו של קופר, שלטענת משפחותיהן זויפו על ידי קופר במטרה לזכות בכספי ירושתן. עם קבלתם של כמה ממצאים חדשים שחיזקו את הסברה כי מדובר במקרי מוות לא טבעיים, הוחלט להעביר את התיק לימ"ר מרכז האמון על חקירת מקרי רצח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ