מדריך לשעבר בביה"ס הטכני מואשם בביצוע עבירות מין בתלמידותיו הקטינות

לפי האישום, החייל, ששירת כמדריך בביה"ס של חיל האוויר, קיים יחסי מין עם תלמידות בנות 16-15. צפוי כתב אישום נגד מדריך נוסף

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן

כתב אישום הוגש היום (רביעי) נגד א', מדריך לשעבר בבית הספר הטכני של חיל האוויר בבאר שבע, בגין ביצוע עבירות מין בתלמידותיו הקטינות. המדריך, שהשתחרר כבר משירותו הצבאי, מואשם בבעילה אסורה בהסכמה ובביצוע מעשים מגונים תוך ניצול יחסי מרות.

לפי כתב האישום, שהוגש לבית הדין הצבאי ביפו, תלמידותיו של א' היו בנות 16-15  בעת ביצוע המעשים. א' נמצא במעצר בית מאז תחילת החקירה בחודש אוגוסט. שמו ופרטיו חסויים מתוקף צו איסור פרסום. בפרקליטות הצבאית מציינים כי מתגבש כתב אישום נוסף נגד מעורב אחר בפרשה.

במסגרת הפרשה, שהותרה לפרסום בחודש ספטמבר, נעצרו שלושה מדריכים בבית הספר הטכני בחשד לאינוס, בעילה אסורה בהסכמה ומעשים מגונים בחניכותיהם. פרטי המקרה התגלו רק לאחר שמדריך אחר בבית הספר הטכני השתחרר משירות צבאי והגיש קבילה בנושא. המידע הועבר לידי המשטרה הצבאית החוקרת, שפתחה בחקירה ואף עירבה את המשטרה. במהלך החקירה הועלתה האפשרות שהתלמידות ציפו כי הקשר המיני יסייע להן בלימודים במקום.

לסגל המנהלים והמפקדים של שלוחת בית הספר הטכני בבאר שבע לא היה ידוע על המתרחש. בחיל האוויר התייחסו לאירוע בחומרה, ומפקד חיל האוויר, אלוף אמיר אשל, הנחה את מפקדי החיל לערוך בירור בנושא. בסיור שערך בבית הספר הטכני לאחר מכן אמר אשל לסגל המורים כי "האחריות היא בידינו. זה קרה בבית שלנו ואנחנו נפתור את הבעיה".

מנהל בית הספר, ניסים יוגב, שלח מכתב להורי התלמידים בו כתב כי "סגל בית הספר ואני בראשו רואים את מעשי שלושת המדריכים הללו כחמורים ביותר. הם נוגדים את כל הערכים שעל פיהם אנחנו מחנכים את תלמידינו. זוהי פגיעה בכבוד האדם, בערך הדוגמה האישית, המשמעת עליה אנו מקפידים מאוד, זוהי פגיעה במוגנות התלמידות והתלמידים וכמובן גם בערך האמינות", כתב. "אני מתכוון לטפל בסוגיה זו לעומקה על מנת לעקור ארועים חמורים כאלה מן השורש ולהבטיח שלא יחזרו על עצמם".

עו"ד בני קוזניץ, המייצג את המדריך נגדו הוגש כתב אישום, מסר כי "מן הרגע הראשון דבק הנאשם בגרסתו כי המעשים נעשו בהסכמה. בשימוע שנערך לפני מספר ימים הוצגו בפני הפרקליטות הצבאית כל חומר הראיות. הפרקליטות שקלה ובתום בחינה עשתה נכון שהגישה כתב אישום ללא סעיפי אינוס".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ