הותר לפרסום שמה של הרופאה החשודה במעורבות ברצח אשת מאהבה

ד"ר מריה זקוטסקי חשודה כי סייעה לשמעון קופר לרצוח את אשתו ב-2009; זקוטסקי: נפלתי קורבן לרב נוכל. מעצרה הוארך בשישה ימים נוספים

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

בית משפט השלום בכפר סבא האריך עוד בשישה ימים את מעצרה של ד"ר מריה זקוטסקי (45) בחשד למעורבות ברצח אשתו של מאהבה. בנוסף, החליט השופט דוד גדול להתיר לפרסם את שמה של הרופאה החשודה במעורבות ברציחתה של ג'ני קופר בשנת 2009.

בדיון הראשון על הארכת המעצר קבע השופט גדול כי הראיות נגדה חלשות, אולם אתמול לאחר שהגיע לידיו דו"ח חסוי חדש, הוא קבע כי יש התפתחות משמעותית בחקירה. "החקירה קיבלה תפנית משמעותית, רף החשד גדל", כתב.

המשטרה הוציאה צו איסור פרסום על כל פרט מפרטי החקירה. השניים נעצרו בחשד לרציחתן של ג'ני קופר בשנת 2009 ורצח אורית קופר-שניץ, אשתו הראשונה של קופר בשנת 1994. על פי החשד, זקוטסקי, שעובדת כרופאה מרדימה בבית חולים אסותא, ניצלה את מעמדה ואת הידע שלה כדי לעזור לקופר לרצוח את ג'ני באופן שיראה כמוות טבעי.

עורך דינה של החשודה, דוד יפתח, אמר בסיום הדיון כי היא שיתפה פעולה באופן מלא ומסרה את כל מה שידוע לה, והיא מכחישה כל קשר למותה של המנוחה. לדבריה היא כלל לא ידעה שהוא נשוי: "נפלתי קורבן לרב נוכל שהפיל אפילו את הבנים שלו. גם הם חשבו שמה שהוא סיפר לי זה סיפור אמיתי", אמרה. "מדובר באשה טובה ומכובדת ולא יעלה על הדעת שהיא תעשה דבר כזה כפי שטוענת המשטרה", הוסיף עורך דינה.

ד"ר מריה זקוטסקי צילום: אלון רון

צוות ההגנה של קופר מסתמך על דו"ח של הפתולוג פרופסור יהודה היס, שקבע לאחר נתיחת הגופה שהמוות נבע מכשל בתפקוד הלב. במשטרה טוענים מנגד שיש בידיהם ראיות שמוכיחות כי נעשו מאמצים להסוות את סיבת המוות האמיתית, בהם גם שיטת הרצח.

זקוטסקי שינתה את עמדתה במהלך החקירה. בתחילה ניסתה לשמור על נאמנות לקופר ודחתה את טענות השוטרים. עם התמשכות החקירה, שינתה את גירסתה וטענה כי גם היא נפלה קורבן לקופר.

במשטרה בדקו חשד לפיו גם אימו של קופר נרצחה על ידו. בשלב זה של החקירה טוענים במשטרה שככל הנראה האם מתה מוות טבעי וקלושים הסיכויים שקופר רצח גם אותה, אולם גם הנושא הזה עדיין נבדק עד שיתקבלו תשובות ששוללות לגמרי את החשדות. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ