תעודות הוקרה יוענקו לשוטרים שהביאו להעמדת פלסטיני חף מפשע לדין

נאשם במקרה אונס בדרום הר חברון הוחזק במעצר למרות שדגימת דנ"א שלו לא תאמה את זו של התוקף. מחוז ש"י: ההוקרה ניתנה על פענוח המקרה

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

מפקד מרחב חברון במשטרה, ניצב-משנה איציק רחמים, יעניק מחר (רביעי) תעודות הוקרה לצוות החוקרים שהיה מעורב בהעמדה לדין של נאשם חף מפשע בפרשת אונס בדרום הר חברון. רחמים אמר אתמול לשוטרים כי הם פעלו במקצועיות, חשבו מחוץ לקופסה והצליחו להביא לפענוח פרשת פשיעה חמורה.

אתמול נחשף ב"הארץ" כי משטרת חברון התרשלה בחקירת מקרה אונס חמור של מתנחלת בידי שני פלסטינים בדרום הר חברון במארס. אז יצאה תושבת אחד היישובים היהודיים בדרום הר חברון לטיול צהריים מחוץ ליישובה. שני צעירים שהבחינו בה לבדה ארבו לה ואנסו אותה באכזריות; הם איימו עליה בסכין, חתכו אותה במספר מקומות בגופה, חבטו בה שוב ושוב וביצעו בה את זממם.

המשטרה שהוזעקה לזירה עצרה עובר אורח, רועה צאן בן 16 שאמנם זוהה על ידי האשה במסדר זיהוי, אך דגימת דנ"א שנלקחה ממנו לא תאמה את זו של התוקף. כמו כן, המשטרה לא איתרה את הטלפון הנייד שנגנב מקורבן האונס.

הקטין הועמד לדין בגין תקיפת האישה והוחזק משך חודשים ארוכים במעצר. רק לאחר התערבות שופט צבאי ביצעה המשטרה השלמת חקירה, במהלכה איתרה את הטלפון הגנוב והגיעה לשני חשודים חדשים. דגימת הדי. אן. איי של אחד מהם תאמה את זו שנלקחה לאחר האירוע והוא הודה במעשה. כתב האישום המקורי בוטל, ונגד החשודים האחרים הוגש כתב אישום חדש.

אתמול ניהל רחמים שורה של שיחות עם השוטרים בתחנת חברון בהן שיבח אותם על תיפקודם. לדבריו, הכתבה נובעת מהמגמה של עיתון "הארץ" לסקר באופן שלילי את מחוז ש"י. רחמים אף הודיע כי ביום רביעי יעניק לשוטרים תעודת הוקרה על פענוח המקרה. יש לציין כי שני החשודים שהחזיקו בטלפון הגנוב נעצרו כבר בחודש אוגוסט, אך עד הפרסום ב"הארץ" לא הוחלט להעניק תעודה לשוטרים.

בהתנחלויות באזור הביעו אתמול זעם כי המשטרה הסתירה את פרשת האונס מהתושבים ומהציבור. למעשה, עד אתמול לא מסרה המשטרה אף הודעה על האירוע החמור בו נאנסה אישה על ידי שני תוקפים, באיומי סכין.

דובר משטרת מחוז שי, פקד דודי אסרף מסר כי "חוקרי מרחב חברון חתרו לחקר האמת בתיק אונס חמור והביאו לכתב אישום כנגד שני נאשמים תושבי השטחים. החוקרים עמדו במשימתם הקשה בכך שהגדילו בפעולתם את סיכוי העבריינים להיתפס, תוך דבקות במטרה. על כך נמצאו החוקרים ראויים להערכה מקצועית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ