בעקבות פרסום הסרטון |

כתב אישום נגד שוטרי מג"ב שתקפו תושב י-ם ושיקרו בחקירתם

השוטרים העידו שהותקפו והצעיר, תושב בית חנינא, נעצר לשלושה שבועות. הסרטון שנחשף אתמול מוכיח אחרת. השניים הושעו עד תום החקירה

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוז רוזנברג

המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) הודיעה היום (רביעי) כי בכוונתה להמליץ על הגשת כתבי אישום נגד שני שוטרי מג"ב בחשד שבדו ראיות ושיבשו הליכי משפט. ההחלטה מגיעה פחות מיממה לאחר פרסום סרטון בו נראים השניים תוקפים את תושב בית חנינא עודאי ביומי. בתחילה טענו השניים כי הם אלו שהותקפו על ידי ביומי, ובעקבות כך הפרקליטות הגישה נגדו כתב אישום בגין תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות והוא נעצר עד תום ההליכים. אתמול, לאחר שהוחזק במעצר במשך שלושה שבועות, שוחרר ביומי לביתו והפרקליטות הודיעה כי תבטל את כתב האישום.

המקרה אירע לפני כחודש, כאשר כוח סיור של מג"ב הגיע לבית חנינא כדי לערוך ביקורת אצל תושב המקום השוהה במעצר בית. לפי כתב האישום שהוגש נגד ביומי, השוטרים ביקשו מכמה עוברי אורח, והוא ביניהם, סיוע באיתור ביתו של העציר. ביומי, נטען על סמך עדות השוטרים, החל לגדף אותם. בעקבות זאת יצאו שניים מהם מן הניידת. "כשראינו שהוא מגזים ירדנו מהרכב", סיפר בעדותו במשטרה אחד מהשוטרים החשודים, והוסיף כי לאחר שיצא מהניידת, ביומי תקף אותו. "פתאום הוא נתן לי נגיחה במצח, התפרע וניסה לתת לי בוקסים", אמר. עדות כמעט זהה מסר השוטר החשוד השני, שנמנה אף הוא על כוח הסיור. "הוא פנה אלינו בצורה מגעילה, אנחנו לא פנינו אליו", סיפר, "הלוחם שישב מאחור...יצא מהאוטו. החשוד נצמד אליו ונתן לו נגיחה בראש. אני הייתי הנהג וראיתי את הנגיחה, כי היא היתה בצד ימין שלי. ירדתי מהניידת, התקדמתי לחשוד, הוא אמר לי ‘מי אני בכלל?' והביא לי בוקס בכתף ימין".

הוא הוסיף כי בעקבות המכה שקיבל חברו, החליט להשתמש בגז פלפל נגד ביומי, אך הדגיש כי עשה זאת רק לאחר שדאג להזהיר אותו כי עליו להירגע. "הזהרתי אותו אבל המשיך להשתולל", אמר. חוקר המשטרה שגבה מהשניים הודעה לאחר האירוע ניסה להקשות: "למה החשוד תקף את אביב?", שאל את אחד מהם, אולם זה השיב כי אין לו מושג. "האם אתם תקפתם את החשוד בתחילה?", המשיך, והשניים השיבו בשלילה.

לאור העדויות הנחרצות הגישה הפרקליטות כתב אישום נגד ביומי בגין תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות, ובית המשפט האריך את מעצרו עד תום ההליכים. אלא שאתמול חלה תפנית בתיק, כאשר סרטון ממצלמת אבטחה - המותקנת בסמוך למכולת שברחוב בו ארעה התקרית - הוצג בבית המשפט. בסרטון נראים השניים משתמשים כנגד ביומי באלימות קשה ללא כל התגרות מצדו לכאורה- מרססים כמות גדולה של גז פלפל היישר לתך עיניו, הודפים אותו למכולת ולבסוף מובילים אותו לניידת המשטרה.

בסרטון גם נראה אחד השוטרים כשהוא מכוון את הרובה שלו לעבר גבו של אחד הנערים שנמלטו כתוצאה מהמהומה, אולם לבסוף שומט את הנשק.

הקרנת הסרטון עוררה מהומה באולמו של השופט איתן קורנהאוזר. בעקבותיה ביקשה נציגת הפרקליטות בדיון הפסקה לצורך התייעצות, שלאחריה הודיעה כי הפרקליטות החליטה לעצור לאלתר את ההליכים נגד ביומי, וכי בימים הקרובים תחזור בה מכתב האישום שהגישה נגדו על בסיס עדויות השוטרים.

שני השוטרים הושעו מתפקידם עד לתום החקירה. במח"ש אומרים כי אחד מהם כבר הודה בחקירתו ששיקר בדו"ח הפעולה שמסר באירוע. השני ממשיך להכחיש את הדברים. בית המשפט שחרר אותם לפי שעה למעצר בית, והם יזומנו בקרוב לשימוע לפני העמדתם לדין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ