ישי: לא סייעתי ביודעין לרוצח לקבל חנינה ממלך תאילנד

אלי מימון כהן רצח ב-2004 את גרושתו וביתר את גופתה. הוא זכה לחנינה וצפוי להשתחרר במאי. אחותו: ידענו שהדברים יסתדרו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שר הפנים, אלי ישי, שולל את הפרסום הנוגע למעורבותו בקידום שחרורו של אלי כהן מימון (45), שרצח את גרושתו וביתר את גופתה במהלך חופשה של השניים בתאילנד ב-2004. לפי הפרסום בעיתון "מעריב" הבוקר (שלישי) כהן מימון, שזכה לאחרונה לחנינה ממלך תאילנד, צפוי להשתחרר בחודש מאי 2013. אז יוכל לשוב לישראל כאדם חופשי. 

לדברי ישי, הוא נוהג לסייע לצעירים שהסתבכו בפלילים, בעיקר בסמים, בהודו ובתאילנד, כדי שירצו את עונשם בארץ. זאת, עקב תנאי המאסר הקשים בחו"ל. דובר משרד הפנים מסר כי "מעולם לא היה השר פועל ביודעין למען שחרור של רוצח, ואם אכן היה מעורב בכך, הטעו אותו והדבר ייבדק". דוברו האישי של ישי, יעקב בצלאל, אמר כי לא היתה לשר כל נגיעה בעניינו של מימון כהן.

אלי כהן מימון וקרול כהן (בת 26 ביום הרצחה) התגרשו כשלושה חודשים לפני הרצח. כהן מימון היה מוכר למשטרה כעבריין, ואף ריצה תקופת מאסר על הברחת סמים. לאחר ששימש עד מדינה נגד 18 סוחרי סמים, היגר לאוסטרליה, במקביל לגירושיו מקרול. סמוך לאירוע סיפרו קרוביה של קרול כי כהן מימון ניסה ליצור עמה קשר פעמים רבות, ולבסוף שכנע אותה לפגוש אותו לחופשה משותפת בתאילנד, שם רצח אותה. גופתה של קרול, ללא ראש ורגליים, נמצאה במזוודה בתעלת מים בעיר לאחר מספר ימים.

אלי מימון וכהן וקרול כהן ביום חתונתם. צילום רפרודוקציה: דודו בכר

כהן מימון נעצר ב-24 בפברואר 2004 בעודו בשגרירות ישראל, בעת שהגיש תלונה על היעדרה של אשתו. המשטרה המקומית, שעלתה על עקבותיו, התקשרה לשגרירות כדי להודיע לקונסול הישראלי על חשדות ברצח נגד אזרח ישראלי. הקונסול, יעקב דביר, שטיפל אותה שעה בהודעתו של הבעל, זימן את המשטרה לעצרו. החשדות נגד כהן מימון גברו לאחר שלידי המשטרה הגיעה מגבת של המלון שבו שהו בני הזוג, כשהיא מוכתמת בדם. כמו כן נראה כהן מימון במצלמות המלון כשהוא יוצא באישון לילה עם שתי מזוודות. גם נהג המונית שבה נסע זיהה אותו והעיד נגדו וכמו כן נמצאו כתמי דם בחדרו ועל בגדיו. במהלך משפטו הודה כהן מימון במיוחס לו ונשפט למאסר עולם.

בעקבות ההודעה על שחרורו הצפוי של כהן מימון, אמרה הערב (שלישי) אמה של קרול, רבקה אמסלם: "החיים פשוט התמוטטו עלי. הכל התמוטט לי", תיארה בחדשות ערוץ 2. "לא היה לי חיים מאז שקרול נרצחה, ועכשיו איבדתי את שמחת החיים שלי".

דודתה של קרול שיחזרה את הפעם האחרונה שבה ראתה את הרוצח בבית המשפט: "שאלתי אותו: 'תגיד לי למה עשית לה את זה?'  אמר לי: 'אין לי תשובה'. שאלתי: 'מה עשית לה?' והוא השיב: 'אחרי שחנקתי אותה, חנקתי אותה עוד פעם. הכנסתי אותה לאמבטיה והתחלתי לחתוך אותה'.

אחותו של כהן מימון התראיינה גם היא לחדשות ערוץ 2 ואמרה: "ידענו שיום יבוא ודברים יסתדרו על הצד הטוב ביותר. אנחנו מכירים את אחי ואנחנו יודעים עם מי יש לנו עסק". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ