בניגוד לעמדת הפרקליטות: ועדת השחרורים קיצרה את עונשו של גולדבלט

השחקן ריצה עד כה 4 שנות מאסר בגין הרשעתו באונס. לפרקליטות, שהתנגדה בטענה כי מעולם לא הביע חרטה, ניתן שבוע ימים לערער

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ועדת השחרורים בשירות בתי הסוהר נענתה לבקשת השחקן חנן גולדבלט לקצר שליש מעונשו, זאת לאחר שריצה 4 שנות מאסר מתוך השש שנגזרו עליו. לפרקליטות, שהתנגדה לשחרור המוקדם, ניתנו שבוע ימים לערער על ההחלטה. בעבר כבר קוצר עונשו של גולדבלט בשנה, עקב ערעורו לבית המשפט העליון.

גולדבלט בן ה-71 הורשע באונס, מעשים מגונים וקבלת דבר במרמה - לאחר ששכנע צעירות שלמדו אצלו, לבצע עמו מעשים מיניים באמתלה כי הן מלוהקות לתפקיד בסרט. בפרקליטות התנגדו לשחרור בטענה כי הוא לא נטל אחריות מלאה על המעשים ולא הביע חרטה כנה בפני הקורבנות. לוועדת השחרורים הוגשו בנוסף התנגדויות של הקורבנות לקיצור העונש.

עו"ד סימונה בן חיים-לוי מפרקליטות מחוז צפון אף ציינה כי רק בשבוע שעבר, וזאת 4 שנים לאחר המשפט, שילם גולדלבט פיצויים בסך 40 אלף שקלים לשתי המתלוננות, וזאת לדבריה, רק מכיוון שהבין שלולא ישלם, לא יזכה לשחרור מוקדם. עם זאת, פרקליטתו של גולדבלט, עו"ד רחל תורן, ציינה כי התשלום התעכב בשל מצוקתו הכלכלית. העליון דחה בעבר בקשה שהגיש לעכב את תשלום הפיצויים בשל מצבו הכלכלי הקשה.

גולדבלט בדיון בערעור שהגיש לביהמ"ש העליון ב-2010צילום: אוליבייה פיטוסי

עם זאת, בדיון בוועדת השחרורים שב והודה גולדבלט במעשים והדגיש כי הוא מביע חרטה. "חלק מהקושי הוא הבושה. מאוד התביישתי. הבנתי שאני צריך לעבור טיפול על מנת להבהיר לעצמי מה עבר עלי, בעיקר על מנת שזה לא יחזור", אמר. "אני מרגיש שאני מוכן להתמודד. למרות הקשיים האובייקטיביים שמחכים לי בחוץ מהצעד הראשון שאעשה, מטבע הדברים, הסיבה שרציתי לחזור למקום שהייתי בו קודם וביצעתי את המעשים היתה כדי להוכיח שלא עוד".

ועדת השחרורים בראשות השופטת בדימוס אביטל בית-נר ציינה כי התנהגותו בכלא היתה תקינה. הוועדה התחשבה גם בכך שזה מאסרו הראשון ובכך שעבר טיפול ייעודי לעברייני מין. "גורמי הטיפול בכלא הביעו דעתם כי מדובר באסיר שלוקח אחריות על מעשיו, מודה בביצוע העבירות ומודע לטעויות חשיבה שהפעיל טרם ביצוע העבירות. גם האסיר, בפנינו, שב והודה בכל המעשים המיוחסים לו, הביע חרטה, והתרשמנו כי אכן מדובר בקבלת אחריות ובחרטה כנה", כתבה הוועדה.

מרכז בריאות הנפש (מב"ן), המבצע הערכות מסוכנות לעברייני מין לפני שחרורם, העריך כי רמת המסוכנות של גולדבלט נמוכה עד בינונית ולא הביע התנגדות לשחרורו המוקדם. בין השאר ציין מב"ן כי בשל הפרסום הרב של גולדבלט ושל מעשיו, נמוכים הסיכויים שמישהי תיפול שוב ברשתו. הרשות לשיקום האסיר המליצה לשחררו בכפוף לתוכנית טיפולית. בהסתמך על ההמלצות האלה, החליטה הוועדה לשחררו בתנאים מגבילים ובהם שהייה במעצר בית בבית אחותו מתשע בערב עד שש בבוקר והתייצבות בתחנת משטרה אחת לשבועיים.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ