‫אדם תקף מאבטח בשגרירות ארה"ב בתל אביב ופצע אותו קל

שאר המאבטחים במקום הצליחו להשתלט על התוקף, שהיה חמוש בקילשון ובסכין. שוטרים שהגיעו למקום עצרו את התוקף, תושב בת ים בן 41

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אילן ליאור
אילן ליאור

אדם תקף הבוקר (שלישי) מאבטח בכניסה לשגרירות ארצות הברית בתל אביב עם קילשון ופצע אותו קל ברגלו. התוקף, תושב בת ים בן 41, נעצר. הרקע לתקיפה עדיין אינו ברור.

עדי ראייה סיפרו כי התוקף עצר את מכוניתו מול הכניסה לשגרירות בטיילת בתל אביב, ויצא ממנה כשהוא אוחז בקילשון. "הוא רץ לעבר המאבטחים כדי לפגוע בהם, הם יצאו אליו, אמרו לו לשכב על הרצפה ולזרוק את הקילשון", סיפר דוד כהן, עד ראייה, "הוא המשיך להתקרב אליהם ובתגובה הם ירו באוויר. הם תפסו אותו, השכיבו אותו על הרצפה, בדקו והפשיטו אותו, ושמו עליו אזיקים". עוברי אורח השתטחו על הקרקע למשמע היריות מחשש שייפגעו.

אלישיה צור-שפירו, שדירתה משקיפה על בניין השגרירות, סיפרה ל"הארץ": "שמעתי צעקות וראיתי אדם שמחזיק משהו בידו עומד מול ששה-שבעה מאבטחים של השגרירות. שמעתי מישהו צועק "אל תירה" באנגלית, ושניות אחר כך שמעתי יריות. אחר כך המאבטחים הפילו אותו לרצפה והשתלטו עליו. בזמן שהמאבטחים השתלטו עליו ראיתי רכב משוריין יוצא מהשגרירות, אז אולי פינו משם את השגריר. כמה דקות אחר כך הגיעו כמה ניידות משטרה ועצרו את התוקף". 

שגרירות ארה"ב בתל אביבצילום: אריאל שליט

לדברי המשטרה, התוקף לא נפגע והוא נמצא כעת בחקירה. כוחות משטרה גדולים מקיפים את בניין השגרירות. בתחילה היה חשד שמדובר בפיגוע על רקע תמיכתה של ארצות הברית במצבע "עמוד ענן" בעזה, אולם המשטרה פסלה אפשרות זו.

מפקד מרחב ירקון במשטרה, תת-ניצב יורם אוחיון, אמר כי "זה אירוע מקומי, והתוקף ככל הנראה מעורער בנפשו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ