המדינה לא ערערה, גולדבלט השתחרר מהכלא

השחקן שהורשע באונס יצא אחה"צ לחופשי לאחר 4 שנות מאסר, בעקבות קיצור שליש מעונשו. לעיתונאים אמר: "אני מתנצל על הדברים שעשיתי בעבר"

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

חנן גולדבלט השתחרר אחר הצהריים (ראשון) מבית הסוהר "חרמון", בתום ארבע שנות מאסר. זאת לאחר שפרקליטות המדינה החליטה שלא לערער על החלטת ועדת השחרורים לקצר שליש מעונשו. מחוץ לכלא המתינו לגולדבלט שני אחיו ואחותו. לאחר שהתחבק איתם ארוכות, פנה השחקן המורשע לעיתונאים ואמר: "אני מתנצל על הדברים שעשיתי ואמרתי בעבר". 

ועדת השחרורים אישרה בראשית השבוע שעבר את בקשתו של גולדבלט (71) לקצוב את מאסרו, בניגוד לעמדת המדינה. בנימוקיהם כתבו חברי הוועדה כי גולדבלט לקח אחריות על מעשיו, הודה בביצוע העבירות ומודע לטעויות חשיבה שעשה טרם ביצוע העבירות. "הוא שב והודה בפנינו בכל המעשים המיוחסים לו, הביע חרטה והתרשמנו כי אכן מדובר בקבלת אחריות ובחרטה כנה", הסבירו. למרות הסתייגותם בחרו לבסוף אנשי פרקליטות מחוז הצפון שלא לעתור לבית המשפט המחוזי נגד ההחלטה, והבוקר הודיעו למזכירות שב"ס כי הם אינם מתנגדים לשחרור. נציגי הפרקליטות הסבירו כי "ההחלטה שלנו התקבלה לאחר בחינת סיכויי ההצלחה בעתירה, בהינתן העובדה שמדובר בהחלטה של גוף מעין שיפוטי".

ב-2008 הורשע גולדבלט באונס, בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ובמעשים מגונים. בית המשפט המחוזי בתל אביב שלח אותו לשבע שנים בכלא, אך לאחר מכן קיצר בית המשפט העליון את העונש לשש שנות מאסר. בפסק הדין נקבע כי גולדבלט ביצע את העבירות תוך ניצול לרעה של יחסי מרות, בין היתר כלפי קטינות.

גולדבלט מחוץ לכותלי הכלא, אחר הצהריים. הביע חרטהצילום: ירון קמינסקי

בחוות הדעת שהגיש באחרונה הצוות הטיפולי שעבד עם גולדבלט לוועדת השחרורים, נכתב כי "מדובר באסיר שעבר כברת דרך משמעותית מבחינה טיפולית". מנגד, טענו בפרקליטות, באמצעות עו"ד סימונה בן-חיים, כי לאורך כל הטיפול שעבר לא עומת גולדבלט עם מעשי האונס עצמם, לא לקח אחריות מלאה על מעשיו ולא הודה באופן אותנטי בעבירות שביצע. עוד טענה המדינה כי "האסיר היתל במערכת המשפט ובמתלוננות", זאת לאור העובדה שהתעכב בתשלום הפיצויים שנגזרו עליו והעביר אותם למתלוננות רק לפני מספר חודשים "כשהחבל נכרך סביב צווארו", לשון הפרקליטות. "האסיר מדקלם אמירות, אבל לא ברורה מידת ההפנמה", טענו בתוקף.

מהפרקליטות נמסר: "בהתאם לחוק פיקוח עברייני מין, הוציא הבוקר בית המשפט המחוזי בתל אביב צו פיקוח על עברייני מין האוסר על האסיר ליצור קשר עם המתלוננות וכן אוסר עליו לבצע עבודה הכרוכה בקשר עם קטינות או נשים אשר עלולות להימצא עמו ביחידות או תחת יחסי מרות, ובכלל זה הדרכה פרטית".

גולדבלט, הערב. נאסר עליו לעבוד עם קטינותצילום: ירון קמינסקי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ