כתב אישום יוגש נגד שמעון קופר על רצח אשתו השלישית

קופר נעצר בחשד לרצח שתיים מנשותיו בכדורי הרדמה ובמטרה להשתלט על רכושן. המשטרה: "עולה תמונה של רוצח סדרתי"

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

פרקליטות מחוז מרכז תגיש היום כתב אישום נגד שמעון קופר על רצח אשתו השלישית ג'ני מור חיים, במתן תרופות שינה בכמויות גדולות. לפי כתב האישום, קופר רצח את אשתו, במטרה להשתלט על ממונה והתחזה לסוכן מוסד כדי להשיג חומרי ההרדמה ששימשו לכאורה לרצח. טרם הוחלט על הגשת כתב אישום נגד בת זוגו, מריה זקוטסקי, החשודה בסיוע לרצח.

מור חיים נמצאה ללא רוח חיים בשנת 2009, בדירתה בקיבוץ אייל. בזירה היו מפוזרים כדורי הרדמה. הממצאים בשטח רמזו לכך שקופר שמה קץ לחייה ודו"חות של המכון לרפואה משפטית קבעו כי המוות היה כתוצאה של אירוע לבבי. אולם מוות בנסיבות דומות של אשתו הראשונה של קופר, אורית, קופר-שניץ, 15 שנים קודם לכן, הדליק נורה אדומה בקרב חברי הקיבוץ ובני משפחה. בעקבות ערער של בני המשפחה, כמו גם תוכנית "עובדה" שעסקה במות שתי הנשים, הוחלט לפתוח את התיק ולקיים חקירה סמויה.

עם הגשת כתב האישום, הותרו לפרסום חלק מפרטי החקירה. החקירה החלה ביחידה לחקירות הונאה של מחוז מרכז והועברה ליחידה המרכזית. "כשקיבלנו את חומר החקירה עלתה לנו מיד תמונה של רוצח סדרתי" אמר מפקד יחידה מרכזית מרכז, ניצב משנה יגאל בן שלום שהחליט לפתוח גם בחקירה סמויה של בת זוגו של קופר, מריה זקוטסקי, בחשד לאספקת החומרים שגרמו למותה של מור חיים. עוד הוסיף כי מהחקירה נראה כי התנהגותו של קופר היתה שיטתית, "הוא מתחתן עם אשה אחת וכבר בזמן שהוא מתכנן לרצוח אותה הוא יוצר קשר עם מאהבת אחרת שתהווה את היעד הבא שלו", אמר.

שמעון קופר בעת שהובא להארכת מעצרצילום: ניר קידר

לאחר שגובשו די ראיות נעצרה זקוטסקי, אולם זו הכחישה כל קשר לדברים. ביום החקירה השלישי חל שינוי. "היא טענה שהוא הבטיח לה שהוא יעזוב את ג'ני והם יגורו יחד בקיבוץ. לטענתה, היא העבירה כדורים לרשותו כדי לעזור לו בעבודה שלו כסוכן מוסד, דבר שלא היה ולא נברא", סיפרה ראש צוות החקירה, פקד ענת קצב.

"ביום שבו מציינים את המאבק באלימות נגד נשים, התיק הזה מקבל משמעות נוספת", סיכם אתמול מפקד מחוז מרכז, ניצב בנצי סאו "רק דבקות במשימה של צוות החקירה הביאה לכך שזהו אחד הפענוחים המשמעותיים ביותר".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ