ניסו שחם יואשם במעשים מגונים והטרדה מינית בכפוף לשימוע

שחם חשוד שהטריד מינית ארבע שוטרות והשתמש במעמדו כדי לקיים יחסי מין בהסכמה עם שוטרות נוספות. חשוד גם שקיבל החלטות לגביהן למרות היחסים

עפרה אידלמן
עפרה אידלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עפרה אידלמן
עפרה אידלמן

המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) הודיעה היום (רביעי) למפקד מחוז ירושלים במשטרה לשעבר, ניצב ניסו שחם, כי היא שוקלת להגיש נגדו כתב אישום בכפוף לשימוע בגין ביצוע מעשים מגונים, הטרדה מינית ומרמה והפרת אמונים בפרשה בה מעורבות תשע שוטרות. לטענת מח"ש, ניצב שחם פעל "באופן שיש בו כדי לפגוע באמון השוטרים במפקדיהם, בתדמיתה של משטרת ישראל ובאמון הציבור בה".

משרד המשפטים הודיע היום כי ממצאי החקירה העלו חשד כי "בארבע שוטרות זוטרות, הכפופות אליו במישרין או בעקיפין, ביצע ניצב שחם מעשים מגונים או כאלה העולים כדי הטרדה מינית, בין בהסכמתן הנחזית של השוטרות תוך ניצול יחסי מרות ובין שלא בהסכמתן ובניגוד לרצונן".

לגבי השוטרות האחרות נכתב בהודעה כי שחם עשה שימוש במעמדו כדי לפרוש חסותו עליהן וניהל עמן קשרים מיניים בהסכמתן, בניגוד לחובות ולכללים החלים עליו כקצין משטרה בכיר. על פי החשד, למרות קשריו המיניים עם שוטרות אלו, הוא לא נמנע מלקבל החלטות בעניינן מתוקף תפקידו, בבקשות לאיוש תפקיד, ליציאה ללימודים, לשינוי מקום השירות וכדומה – וזאת, לעתים בניגוד לעמדת מפקדיהן הישירים, ומבלי שדיווח לממונים עליו על נגיעתו האישית בדבר. בכך, לטענת מח"ש, שחם פעל לכאורה בניגוד עניינים.

בהודעת משרד המשפטים צוין כי לא נמצאו ראיות מספיקות לכך שהסכמתן של שוטרות אלו לקשר המיני הושגה עקב ניצול יחסי מרות, אך לנוכח ריבוי המעשים, מעמדו הרם ומעורבותו בעניינן תוך ניגוד עניינים לכאורה, התגבש חשד לביצוע עבירות פליליות של מרמה והפרת אמונים.

ניצב ניסו שחםצילום: תומר אפלבאום

ממח"ש נמסר כי שחם, שיצא לחופשה עם תחילת החקירה ובהמשך פרש מתפקידו כמפקד מחוז ירושלים, שיתף פעולה בחקירתו והשיב על עיקר שאלות החוקרים.

עורכות דינו של ניצב שחם, נוית נגב ואיריס ניב סבאג מסרו בתגובה כי "אנחנו סבורות כי לא נעברו על ידי ניצב שחם עבירות פליליות וננסה לשכנע בכך את מח"ש בהליך השימוע. אנחנו מאמינות שבמסגרת הליך זה ייבדקו הדברים לעומקם ותיבחן עצם השאלה אם להגיש כתב אישום בפרשה. מח"ש עצמה הודיעה שטרם גובשה עמדה סופית וההחלטה תיפול רק לאחר שיישמעו הטיעונים שלנו". 

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ