שלושה ערבים-ישראלים הורשעו ברצח נהג המונית יפים וינשטיין

החולייה מנצרת התקרבה לדת ותכננה לפגוע במי שאינו בן האיסלאם. השלושה הורשעו גם בחטיפה, שוד, הצתות ושורת מעשי תקיפה

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

שלושה ערבים-ישראלים הורשעו היום (חמישי) ברצח נהג המונית יפים וינשטיין לפני שלוש שנים ובחטיפה ושוד של שליח פיצה. במשפט שהתקיים בבית המשפט המחוזי בנצרת, הורשעו השלושה גם בעבירות נוספות שבוצעו על רקע אידיאולוגי איסלאמי- קיצוני.

לפי הכרעת הדין, עאלב ענאים, 28, חיידר זיאדנה, 24, ועבד אל רחמן אבו סלים, 21, תושבי נצרת, החליטו לפגוע בגופם וברכושם של מי שאינם בני דת האיסלאם. כתב האישום שהוגש נגד השלושה ביוני 2010, כלל מספר רב של אישומים, בראשם רצח וינשטיין, חטיפה ושוד מזוין של שליח פיצה יהודי, קשירת קשר לרצח אדם נוצרי, הצתות, תקיפה ועבירות רבות בתחום הנשק לרבות החזקה, ייצור, נשיאה וסחר.

לפי כתב האישום, הצעירים, שהתקרבו לדת בשנים האחרונות, נהגו לצפות בדרשות וסרטונים (שעניינם, בית היתר: כינון שלטון איסלאמי ברחבי העולם, פעילות צה"ל בעזה, הכנת מטעני חבלה, ביצוע פיגועים ועוד), ולשוחח על "הג'יהאד" ועל הצורך של כל מוסלמי לסייע במאבק.

כחלק מההתקרבות לדת, הנאשמים ענאיים וזיאדה החליטו להצטרף ל"אל-קעאדה". השניים תכננו להגיע לסומליה ולהצטרף ללחימה נגד "הכופרים באיסלאם והסוכן האמריקאי". באפריל 2010, יצאו השניים בדרכם לסומליה מבלי לגלות להוריהם מה מטרת נסיעתם. לאחר שהות של כמה ימים באתיופיה הם עברו לקניה ופתחו במסע לעבר הגבול הסומלי. השניים נעצרו על ידי כוחות הביטחון המקומיים והוחזרו ארצה. עם חזרתם ארצה, הם נעצרו ונחקרו. ממצאי החקירה סיפקו את התשתית לכתב האישום.

זירת רצח נהג המונית יפים וינשטייןצילום: תומר נויברג

על פי כתב האישום, ענאיים וזיאדנה ונאשם שלישי בשם אחמד אחמד, רצחו בנובמבר 2009 את נהג המונית יפים ויינשטיין. משפטו של אחמד התנהל בנפרד והוא הודה במעשה הרצח, ובעבירות נלוות ונדון למאסר עולם ולעונש מאסר מצטבר.

ענאיים וזיאדנה, יחד עם נאשם נוסף בשם עבד אל רחמן אבו סלים, הורשעו גם בעבירת חטיפה ושוד מזוין של שליח פיצה. על פי כתב האישום, באוקטובר 2008 הזמינו הנאשמים פיצה מפיצרייה בנצרת עילית מתוך מטרה לתקוף את השליח. לאחר שהשליח הגיע לנצרת, הם התנפלו עליו, דקרו וכפתו אותו ושדדו את כספו.

סגן נשיא המחוזי בנצרת, תאופיק כתילי, והשופטים אשר קולה ודני צרפתי, הרשיעו את השלושה גם בעבירות של שימוש בנשק, חטיפה וקשירת קשר לביצוע שוד.  

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ