נעצרו 17 מראשי משפחת הפשע אל קאדר

השוטרים פשטו גם על עיריית טייבה, שהפכה לפי החשד מקור הכנסה למשפחה. לטענת המשטרה, הארגון מרחיב את עיסוקיו מהמשולש למרכז

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

כוחות משטרה של מחוז מרכז פשטו היום (שני) על משפחת הפשע עבד אל קאדר ונכסיה בטייבה, לאחר שנתיים של חקירה סמויה. 17 מראשי ארגון הפשע נעצרו והוחרם רכוש בעשרות מיליוני שקלים. הכוחות פשטו גם על עיריית טייבה, שלפי החשד הפכה מקור הכנסה של הארגון.

משפחת עבד אל קאדר מוכרת בשל סכסוך הדמים שלה עם משפחת חרירי, שגבה עד היום עשרות קורבנות של מעשי רצח אכזריים. בשנתיים האחרונות הבינו ביחידה המרכזית, בפיקודו של ניצב משנה יגאל בן שלום, שהמשפחה עושה הכל לצאת מגבולות המשולש ולהרחיב את פעולותיה במרכז הארץ. לשם כך יצר הארגון קואליציות עם ארגוני פשיעה גדולים מהמגזר היהודי.

במשטרה אומרים שמשפחת עבד אל קאדר, עם כל ניסיונותיה להיראות כמי שמגוננת על חיי חבריה בלבד, שולחת היום את ידה כמעט בכל תחומי הפשיעה החמורה: רצח, דמי חסות, מסים, נשק בלתי חוקי והלבנת הון. הדור הצעיר של המשפחה מנסה לממש אפשרויות בעולם הפשע, כפי שעשתה משפחת חרירי, שפועלת היום לפי החשד בתל אביב וערים גדולות נוספות.

פשיטת משטרה בטייבה בשנה שעברהצילום: נמרוד גליקמן

לאחר שנתיים של חקירה משטרתית סמויה, שנוהלה בשיתוף להב 433, רשות המסים ומשרדי ממשלה, פשטו היום עשרות שוטרים, אנשי סמ"ג 7 של משמר הגבול ואנשי רשות המסים, על יעדים בולטים של המשפחה בטייבה. הפושטים נכנסו גם לבניין העירייה והחרימו חומרים רבים. בחקירה עלה חשד שהמשפחה הצליחה להשתלט על מנגנונים שלמים בעירייה ולקבל מכרזים גדולים, בלי שאפשר היה להתנגד לה. המשטרה חושדת, למשל, שכל פינוי האשפה בעיר היה בשליטת הארגון.

"היחס שלנו אל המשפחה היא כמו לכל ארגון פשיעה, היא מתנהלת כמו ארגון בעל אופי חמולתי", אמר מפקד מחוז מרכז, ניצב בנצי סאו. "היום, היא ארגון הפשיעה החשוב באזור המשולש והמבצע הזה הוא חלק מהתמודדות המשטרה אתו".

במבצע חילטו רשות המסים והמשטרה רכוש בעשרות מיליוני שקלים – בתים, מכוניות פאר, משאיות, טרקטורים, חשבונות בנק וגם סוסים. נעצרו מי שמוגדרים בכירים בארגון. מעצרם של 16 מהם הוארך בתום דיון שנערך בבית משפט השלום ברמלה.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ