המשטרה עצרה אדם החשוד כשודד בנקים סדרתי שרצח מאבטח

החשוד, שוטר לשעבר, נעצר הערב מחוץ לסניף בנק. המשטרה פועלת בשנה האחרונה לאתר שודד סדרתי שפעל בעשרות סניפי בנק באזור השפלה

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ

המשטרה עצרה היום (רביעי) אדם בחשד שניסה לשדוד בנק בנס ציונה. היחידה המרכזית של מחוז מרכז במשטרה בוחנת אם החשוד קשור לסדרת מקרי השוד שהתרחשו בשנה האחרונה באזור השפלה. בשעות הבוקר בוצע שוד בנק נוסף של סניף הבינלאומי ברחובות.

היחידה פועלת בשנה האחרונה לאתר שודד בנקים סדרתי, שהצליח עד כה לשדוד עשרות סניפי בנק. המקרה החמור ביותר התרחש בסניף בנק הפועלים בבאר יעקב באוגוסט 2011, שם רצח השודד את מאבטח הסניף יניב אנגלר.

החשוד נעצר בשעות האחרונות. צוות של לוחמי מג"ב מיחידה 101 שהוצב במקום בתקווה לתפוס את השודד זיהה אדם חשוד בכניסה לסניף בנק בנס ציונה. הלוחמים נכנסו אחריו לבנק, וזה שלף אקדח, ירה באוויר ודרש את הכסף מהכספרית. השוטרים השתלטו עליו ועצרו אותו. 

זירת השוד בבאר יעקב בה נרצח המאבטח יניב אנגלר, לפני שנהצילום: אילן אסייג

בינואר השנה, לאור ריבוי מקרי השוד, החליטו במשטרה להעביר את החקירה ליחידה המרכזית במחוז מרכז. לדברי המשטרה, האירועים נעשו אלימים ולעיתים אפילו רצחניים - כפי שקרה בשוד סניף הבנק בבאר יעקב. 

המשטרה מייחסת לשודד הסדרתי עשרות מקרי שוד, להם מאפיינים זהים. ברוב המקרים השודד הגיע רכוב על אופנוע, כשהוא חמוש באקדח, לא ניסה לחדור לכספות, ולא התעכב בבנק למשך יותר מכמה שניות. לא בכל מקרי השוד נגנבו סכומים גדולים - לרוב עשרות אלפי שקלים. השודד פעל במספר ערים ובמקרים מסוימים אפילו חזר לאותו הסניף פעמיים. בשנה האחרונה הקצתה המשטרה כוח מיוחד לטיפול בתיק, שייעודו להגיע אל השודד.

מפקד מחוז מרכז, ניצב בן שלום, שהגיע לסניף הבנק בנס ציונה בו נלכד השודד שחשוד במעשי השוד הסדרתיים אמר:  "החשוד שנמצא כרגע בידינו חשוד בלמעלה מ-12 מקרי שוד במחוז שפלה ותל אביב. אנו מייחסים לו חשדות גם לגבי השוד בסניף הבנק בבאר יעקב שם נרצח המאבטח. המחוז לא הוריד בשום שלב את הפרשה מסדר היום, והיום כתוצאה מפעילות שלנו, שהייתה ממוקדת כנגד שודד הבנק, הוא נלכד ונעצר".

מי שניהל את החקירה במשך למעלה משנה הוא מפקד היחידה המרכזית של מחוז מרכז יגאל בן שלום שהטיל את המשימה בטיפול יום יומי בפרשה על סגן ניצב טל פיקרביץ', ראש מפלג תשאול ביחידה. פיקרביץ' שקיבל סיוע גם מיחידת 101 של מג"ב, הפעיל במשך השנה האחרונה סוכנים ובלשים בסניפי בנק מדי יום. עם היוודע המעצר הגיע פיקרביץ' לזירה כדי לזהות את החשוד.

החשוד הוא תושב רחובות, שוטר לשעבר, על פי אחת ההערכות העבודה של המשטרה כבר מתחילת הפרשה היתה שמדובר באדם שככל הנראה היה בשירות הביטחון. האופן שבו ידע להפעיל את הנשק והאופן שבו תכנן את האירועים הצביעו על כך שמדובר באדם בעל ניסיון. סניף הבנק שבו נלכד היום כבר נשדד על ידי אותו חשוד בעבר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ