יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

מעצרו של גבי קורסונסקי (30), החשוד ב-15 מקרי שוד וברצח המאבטח יניב אנגלר בסניף בנק בבאר יעקב, הוארך היום (חמישי) בשבעה ימים בבית המשפט השלום ברמלה. בנוסף לעבירות הרצח והשוד, במשטרה מייחסים לחשוד גם עבירה של שימוש בנשק שלא כדין.

בימ"ר מרכז הביעו היום סיפוק רב מלכידתו של קורסונסקי, שהיה בעברו שוטר מג"ב. מפלג הבילוש של הימ"ר, בפיקודו של סגן ניצב טל פיקרביץ', השקיע בשנה האחרונה את מרבית זמנו בתפיסת החשוד. צפייה בהתנהגותו בקלטות האבטחה מהבנקים שנשדדו הביאו את חוקרי המשטרה להאמין שמדובר באיש כוחות הביטחון.

מיד לאחר מעצרו אתמול נלקח קורסונסקי לביצוע שחזור של שוד הבנק בסניף ברחוב רזיאל בבת ים. עו"ד שחר חצרוני, שמייצג את קורסונסקי, טען היום כי היו פגמים בשחזור. בנוסף טען כי קורסונסקי מודה בשני מקרי שוד ומכחיש כל קשר למקרים האחרים, בהם הרצח של אנגלר.

גבי קורסונסקי לאחר הארכת מעצרו בבית משפט השלום ברמלהצילום: תומר אפלבאום

בשלב זה ישנו צו איסור פרסום על אופן ביצוע מעשי השוד, אולם הותר לפרסום כי החשוד נהג להגיע לזירות השוד עם בגדים זהים בכל פעם, כששרוולים ארוכים מכסים את ידיו. הנחת העבודה של השוטרים היתה שידי השודד ככל הנראה מעוטרות בקעקועים גדולים, אותם הוא מנסה להסתיר בעזרת השרוולים. מכיוון שהשודד פעל בעיקר באזור השפלה, בימ"ר מרכז החליטו לקבוע כמה סניפי בנק בראשל"צ, בנס ציונה, בבאר יעקב ובבית דגן כ"עמדות ברזל", בהן הוצבו שוטרים מדי יום, מרגע פתיחת הסניף ועד סגירתו. הבנקים נבחרו לאחר שהחוקרים מיפו את כל מקרי השוד והצליחו לזהות את דפוס הפעולה לפיו ככל הנראה פעל השודד. 

עם מעצרו הסתבר לחוקרים שבמשך תקופה ארוכה התגורר קורסונסקי בבית סמוך לבנק אותו שדד שלוש פעמים, ברחוב רוטשילד בראשון לציון. על פי החשד, השודד היה יורד מביתו, שודד את הבנק ונמלט במהירות בחזרה לביתו. 

לקורסונסקי יש חוב של יותר מ-100 אלף שקלים להוצאה לפועל וחובות נוספים, בהם תשלומי מזונות לבת זוגו. בנוסף, הוא העיד בפני חוקרי המשטרה כי הוא נוהג להמר בסכומים גבוהים ונקלע עקב כך לחובות כבדים. 

עד לרגע זה ידוע למשטרה על 6 כתובות שונות בהן התגורר קורסונסקי בתקופה האחרונה. מתחקור אירועי השוד וצפייה במצלמות האבטחה, ידוע לחוקרים כי השודד לקח שבעה אקדחים ממאבטחים בעת מעשי השוד השונים. עד לרגע זה ביצעו החוקרים חיפושים רבים בדירות בהן התגורר קורסונסקי בתקופה האחרונה, אך למרות שמצאו כמה מהאקדחים, האקדח שבו ירה לפי החשד במאבטח יניב אנגלר בבנק בבאר יעקב באוגוסט 2011 עדיין לא אותר. 

משפחתו של אנגלר נכחה בדיון שנערך היום בבית המשפט. אביו של אנגלר אמר כי "אני עדיין לא יודע אם הוא האיש, אבל אם אכן יתברר שהוא זה שירה בבן שלי – צריך להטיל עליו עונש מוות. הוא ירה לבן שלי בראש ארבע פעמים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ