כתובות רוססו על מנזר בעמק המצלבה בירושלים

על חומת המנזר ועל מכונית סמוכה נכתב "חנוכה שמח - תג מחיר" ו"ישו בן זונה" ונוקבו צמיגים. בחודשים האחרונים אירעו מקרים דומים בי-ם ובגדה

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

אלמונים ריססו הלילה (רביעי) כתובות נאצה על חומת מנזר בעמק המצלבה בירושלים וכן על כלי רכב שחנה בסמוך. צמיגי שלושה כלי רכב נוקבו. בכתובות נכתב "חנוכה שמח – תג מחיר", "ישו בן זונה" ו"ניצחון למכבים". המשטרה פתחה בחקירת האירוע. באירוע אחר הלילה רוססה כתובת, סמוך לכפר שוקבא שליד רמאללה, המוחה על צווי הרחקה שהוציא פיקוד מרכז נגד מתנחלים. כמו כןף, נעשה ניסיון להצית כלי רכב במקום.

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, גינה בחריפות את ריסוס הכתובות על מנזר המצלבה והנחה את צוותי העירייה להסיר מיידית את הכתובות. "אסור לנו להשלים עם תופעות מגונות וקיצוניות כאלו אשר כל מטרתן היא לפגוע בדו קיום בירושלים ויש לעקור אותן מן השורש", אמר ברקת. לדבריו, "שוחחתי עם מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב יוסי פריינטה, וסיכמנו כי יש לפעול בנחישות להגיע אל המבצעים במהרה ולמצות איתם את הדין בחומרה".

בחודשים האחרונים אירעו כמה מקרים דומים בהם הושחתו מנזרים ומסגדים בירושלים והסביבה, בהם המנזר שהושחת הלילה. לפני שלושה חודשים הושחת מנזר של המסדר הפרנציסקני בהר ציון בירושלים, כשעל שער המנזר רוססו הכתובות "תג מחיר" ו"ישו בן זונה". שבוע לפני כן רוססו כתובות על מנזר השתקנים בלטרון ודלתו אף הוצתה. לא היו נפגעים באירוע. בספטמבר התגלתה כתובת "תג מחיר מגרון" גם על קיר מסגד בכפר אימריש דרום-מערבית לחברון.

כתובת על חומת המנזר בעמק המצלבה, הבוקרצילום: אמיל סלמן

בחודשים האחרונים חלה עלייה גם בפעולות אלימות נגד פלסטינים בגדה. בשבוע שעבר עצרה משטרת ש"י שלושה צעירים תושבי התנחלויות יהודה ושומרון, לאחר שהציתו רכב פלסטיני בכפר דהריה ובעודם בדרכם, על פי החשד, לבצע פעולה נוספת.

שוטרי ימ"ר ש"י שנערכו מבעוד מועד הבחינו בשלושה - תושבי בית אל, יקיר וקריית ארבע - נכנסים לכפר דהריה ומציתים רכב. החשודים גם ריססו במקום כתובת "מזל טוב לאפי", הלוא הוא אפי חייקין, פעיל ימין הנתון במעצר בית ושהתחתן בשבוע שעבר.

השתתף בהכנת הידיעה: חיים לוינסון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ