לקראת הודעת היועמ"ש |

במערכת הפוליטית דורשים מליברמן להתפטר

יחימוביץ' דרשה ממנו לפרוש בכל מקרה וגלאון איימה לעתור לבג"ץ. וינשטיין צפוי להאשים את שר החוץ בהפרת אמונים אך לסגור את תיק הלבנת ההון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

במערכת הפוליטית דורשים משר החוץ אביגדור ליברמן להתפטר מתפקידו בעקבות ההחלטה הצפויה של היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין בתיקו . יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' הודיעה כי תדרוש את התפטרותו של ליברמן אם יוחלט להגיש כתב אישום בעניינו, גם בפרשת השגריר. "גם אם תתקבל החלטה שלא להגיש כתב אישום בפרשה הגדולה מחוסר ראיות, ורק החלטה להגיש כתב אישום בפרשת הקטנה כביכול של השגריר מבלארוס, אנחנו נתבע התפטרות של ליברמן לאלתר כפי שמחייב החוק", אמרה.

יחימוביץ' תיארה את ליברמן כ"אדם קיצוני במיוחד ומושחת", והוסיפה: "אפשר היה להגדיר את התנהלותו בימים האחרונים כהזויה, אבל היא לא הזויה, היא מכוונת היטב למשוך את הדיון למגרש בו הוא מרגיש טוב במיוחד - מגרש הבערה המדיני", הוסיפה, "הפקרת עולמנו בעניין טוהר המידות והשחיתות השלטונית תיצור סיטואציה פוליטית חדשה שנדע להתמודד אתה".

יו"ר מרצ, זהבה גלאון, הבהירה כי תעתור לבג"ץ נגד ליברמן אם לא יתפטר בעקבות החלטה להגיש נגדו כתב אישום. "בג"ץ קבע כי על שר בממשלה לנהוג על פי כללי יושר ומוסר, אבל ליברמן הפגין שחיתות ובריונות ומעל באמון הציבור", אמרה גלאון, "השתלחויותיו של ליברמן בימים האחרונים נגד הקהילה האירופית, שנועדו להסיח את הדעת מכתב האישום נגדו, מעידים שכל יום נוסף שהוא מכהן בתפקידו גורם נזק בלתי הפיך למדינת ישראל".

וינשטיין אמור לפרסם היום (חמישי) אחר הצהריים את החלטתו. מסתמן כי יודיע שהחליט לסגור את התיק המרכזי שייחס לליברמן בעבירות של הלבנת הון, קבלת דבר במרמה ומרמה והפרת אמונים בחשד לקבלת מיליוני דולרים מאילי הון כמרטין שלאף ומיכאל צ'רנוי דרך חברות זרות בזמן שכיהן בתפקידים ציבוריים.

עם זאת, וינשטיין מתכוון להאשים את ליברמן בהפרת אמונים, משום שפעל לקידום השגריר זאב בן אריה מבלי שדיווח כי זה העביר לו פרטים על אודות חיקור דין שהתנהל בבלארוס בעניינו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ