שושן ברבי תובע את עיריית נתניה: מתנכלת לקיוסק בבעלותי

העבריין המואשם בהריגת 3 נשים בתאונת פגע וברח, טוען כי עד לתאונה לא פעלה העירייה להסדרת רישיונו ואילו כעת מציבה במקום גדר ומצלמות

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים18
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

העבריין שושן ברבי שמואשם באוגוסט האחרון, יגיש מחר (חמישי) עתירה מנהלית לבית המשפט המחוזי בלוד, נגד עיריית , בטענה שזו מתנכלת לעסק שבבעלותו בעיר.

ברבי נעצר רק שלושה ימים לאחר ה בה פגע עם מכוניתו בסווטלנה יגודייב, בבתה שושנה ובבת משפחתם אלכסנדרה רובינוב בעת שהללו חצו את הכביש, והפקיר אותן למותן, מבלי להזעיק עזרה. הוא הסתתר במשך כמה ימים במפעל של קרוב משפחתו עד שנתפס על ידי המשטרה. ב-14 באוקטובר הוגש נגדו בגין הריגה של שלוש הנשים, ובינתיים הוא עצור עד תום ההליכים.

במקביל להליך המשפטי, הגיעה המשטרה לקיוסק ברחוב בן צבי בעיר שבבעלות ברבי, וסגרה אותו למשך 30 ימים בצו מנהלי. ברבי פנה לבית המשפט בטענה כי סגירת הקיוסק היתה בניגוד לחוק, והשופט קבע כי יש לפתוח את הקיוסק מאחר וסגירתו אכן מנוגדת לחוק.

הפיצוציה של שושן ברבי בנתניהצילום: נמרוד גליקמן

ואולם במשטרה ובעיריית נתניה לא הרימו ידיים והמשיכו בניסיונות לסגור את העסקים של ברבי בעיר. כך, למשל, הקימה העירייה גדר מול הקיוסק במטרה להקשות על נהגים לחנות בסמוך לו. בנוסף, יומיים לאחר שנדרשה המשטרה לפתוח שוב את הקיוסק, הוצבה על ידי העירייה מצלמה מול העסק, שמתעדת כל תנועה בסביבתו. כמה ימים לאחר מכן, החלה העירייה בביצוע של עבודות תשתית במדרכה מול הקיוסק, זאת בנימוק של הריסת מפרץ החנייה במקום לטובת הרחבת המדרכה שם. יתרה מזו, מדי לילה מגיעים פקחים של עיריית נתניה לקיוסק והחל מחצות רושמים קנסות יומיים של 730 שקלים לעסק, מאחר ולטענתם הוא פועל בשעות הלילה ללא אישור לכך.

"עד ליום 28.8.12, לא קיבל העסק כל תלונה או דו"ח מן המשיבה על כך שהעסק פועל ללא רישיון עסק", כתב עורך הדין יריב רונן ממשרדו של עו"ד אילן בומבך המייצג את ברבי בעתירה שתוגש מחר. ברבי, שגם לאחר התאונה ניסה להפליל אדם אחר באחריות לאירוע, ואף לאחר לכידתו לא שיתף פעולה עם חוקרי המשטרה, מנהל כעת את המאבק נגד עיריית נתניה מתוך הכלא, זאת באמצעות אשתו שמנהלת את עסקיו כעת.

שושן ברבי בהארכת מעצרו בשבוע שעברצילום: אלון רון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ