עונשו של הירשזון קוצר; ישוחרר בינואר

ועדת השחרורים של שב"ס החליטה להפחית שליש מתקופת מאסרו של שר האוצר לשעבר שהורשע בגניבת מליוני שקלים מכספי הסתדרות העובדים הלאומית

יניב קובוביץ
אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
אלי אשכנזי

שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון ישתחרר מהכלא באמצע חודש ינואר, לאחר שוועדת השחרורים של שב"ס החליטה היום (חמישי) להפחית שליש מתקופת מאסרו. הירשזון, בעברו חבר כנסת ושר מטעם קדימה והליכוד, נחשב לאסיר ללא בעיות משמעת. נציגי המדינה לא התנגדו לקיצור עונשו. עורכת דינו הודיעה כי עם שחרורו צפוי הירשזון להשתלב בפרוייקט התנדבותי עם ניצולי שואה.

"האסיר עומד בתנאי הסף לשחרור המוקדם בכך שהתנהגותו חיובית, הוא עבר הליך טיפולי משמעותי הכולל טיפול ייעודי בעברייני מרמה, וחוות דעות של גורמי הטיפול מלמדות על אסיר חיובי מרקע נורמטיבי שתרם ונרתם לטיפול" אמרו נציגי שירות בתי הסוהר בפני וועדת השחרורים. הנציגים ציינו כי נוכח הקלון שהוטל על הירשזון בגזר דינו, מובטח כי לא יוכל לשמש בתפקידים ציבוריים ולהיות אמון על כספי ציבור.

הירשזון הורשע ב-2009 בגניבה של מיליוני שקלים מכספי הסתדרות העובדים הלאומית ועמותת ניל"י. בית המשפט גזר עליו עונש מאסר של חמש שנים וחמישה חודשים, אותו הוא מרצה בכלא חרמון בצפון, שם תנאי הכליאה נוחים באופן יחסי. בקיצור שליש מעונשו, ירצה הירשזון עונש מאסר של שלוש שנים וארבעה חודשים.

הירשזון יוצא לחופשת פסח מכלא חרמון באפריל האחרוןצילום: גיל אליהו

"עם שחרורו הוא עתיד להשתלב בפעילות עם הרב גרוסמן, פעילות התנדבות כפי שמופיע במכתבו. בית המשפט התייחס בעבר לעבודה שעשה עם ניצולי השואה, הקנס שולם במלואו וחשוב מכל שחוק שחרור מוקדם מונה מספר רב של פרמטרים ואין ספק שהאסיר הזה עומד בכולם והוכיח שהוא ראוי לשחרור. מה גם שעובדיה כהן שאחד הנאשמים בפרשה שוחרר אף הוא בהסכמה ללא תוכנית וללא תנאים מיוחדים"

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע את הירשזון בעבירות של גניבה בידי מנהל. הוא הורשע גם בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, במרמה והפרת אמונים בתאגיד, בהלבנת הון וברישום כוזב במסמכי תאגיד. עם זאת, זוכה הירשזון בשני סעיפים מכתב האישום הכוללים את מימון הפריימריז ומימון כנס פוליטי.

בחודש יולי אשתקד דחה בית המשפט העליון את ערעורו של הירשזון על הרשעות בארבע פרשות שונות של גניבת כספים מכספי הסתדרות העובדים הלאומית. בנוסף דחה בית המשפט את הערעור שהגיש על חומרת העונש.

לפני כשלושה חודשים ביטל שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב עסקת מתנה במסגרתה העניק אברהם הירשזון שלוש חלקות קרקע בשכונת תל השומר ברמת גן לבניו. השופט קבע כי העסקה היתה פיקטיבית ונועדה להבריח נכסים מנושים של הירשזון האב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ