ליברמן מכחיש הטענות נגדו: זריית חול בעיני הציבור

שר החוץ המתפטר הגיב הבוקר לדיווחים לפיהם סגנו לשעבר, דני אילון, סיבך אותו בפרשת השגריר וטען כי היה פעיל במינויו של בן אריה לתפקיד

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

שר החוץ לשעבר אביגדור ליברמן הגיב הבוקר (שלישי) לפרסומים מאתמול לפיהם סגנו לשעבר, דני איילון, מסר מידע חדש בעניינו שסיבך אותו בפרשת השגריר. "ביממה האחרונה הוצפו כלי התקשורת בהדלפות ושמועות שונות ומשונות שבינן לבין המציאות אין שום קשר", אמר השר שהתפטר בעקבות הכוונה להגיש נגדו כתב אישום. "ברצוני להדגיש שכל 'השמועות והציטוטים', כביכול מטעמי או מטעם 'מקורבים' בדבר טענות שאטען כביכול במשטרה או השמצות על אנשים אחרים, לא היו ולא נבראו וכל מטרתן היא מניפולציה, לא מתוחכמת במיוחד, לשבש את ההליכים ולזרות חול בעיני הציבור. כל מה שיש לי לומר אגיד בהשלמת החקירה במשטרה ובבית המשפט".

אתמול דווח בערוצים 2 ו-10 כי בין יתר העדויות והמידע שאספה המשטרה במסגרת תיק השגריר, גם גרסתו של סגן שר החוץ דני אילון נבדקה וסייעה לקדם את החקירה. על פי הדיווח, המידע שמסר אילון מסבך את ליברמן בפרשה. מלשכתו של סגן שר החוץ לשעבר נמסר בתגובה: "לא היה ולא נברא, הוא לא נחקר במשטרה".

על פי הדיווח, אילון, שהודח באחרונה על ידי ליברמן מרשימת ישראל ביתנו ועמד בראשות ועדת המינויים של משרד החוץ, מסר כי ליברמן היה פעיל במינויו של זאב בן אריה לשגריר ישראל בלטביה, ולא רק נמנע מגילוי העובדה שמסר לו פרטים חסויים מחיקור דין שבוצע לגביו בבלרוס. מן הפרסומים הערב עולה כי עדויות שנגבו מחברי הוועדה חיזקו את גרסת אילון. בין היתר, פורסם בערוצים 2 ו-10 כי עופר אבירן, המכהן כקונסול ישראל באטלנטה, התמודד מול בן אריה על תפקיד השגריר, והבין בשלבים מוקדמים כי אין לו סיכוי מולו. ליברמן טען בחקירה כי הוא לא זוכר אם שוחח עם אילון על המינוי.

דני אילון ואביגדור ליברמן. ארכיוןצילום: ירון קמינסקי

בתחילת השבוע פורסם כי הפרקליטות שוקלת להחמיר את כתב האישום נגד שר החוץ לשעבר. על פי הודעה שפרסם אמש משרד המשפטים, בטרם יוחלט אם לשנות את נוסח האישום נגד ליברמן, הוחלט לזמנו לחקירה השבוע ולאפשר לו להגיב לעדויות חדשות שנגבו בימים האחרונים מחברי ועדת המינויים של משרד החוץ.

כתב האישום המקורי ייחס לליברמן עבירה של מרמה והפרת אמונים מאחר שלא חשף בפני חברי ועדת המינויים והממשלה את העובדה שבן אריה גילה לו מידע חסוי על חיקור דין שבוצע אודותיו בבלארוס. כתב האישום היה אמור להיות מוגש לבית משפט השלום בירושלים בשבוע שעבר, עם פקיעת 48 השעות מהגשת התפטרותו של ליברמן. אך ערב הגשת האישום פורסם בערוץ 10 כי המשטרה לא גבתה עדויות מחברי ועדת המינויים בפרשה, וכי בשיחה עמם טענו כמה מהם כי ליברמן הפעיל לחץ למינויו של בן אריה ולא רק נמנע מגילוי המידע המפליל אודותיו. בעקבות הפרסום, החליטה הפרקליטות לעכב את הגשת האישום ולחקור את חברי הוועדה, אך עד כה נמנעה מלהתייחס להתפתחות בפרשה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ