שריפה בספא במתחם המרינה בהרצליה: הרוג ושני פצועים קשה

הפצועים פונו לבתי חולים באיזור. ארבעה פצועים נוספים פונו במצב קל. המשטרה: לבעלי הספא לא היה רישיון עסק, נבדק חשד לרשלנות

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

הרוג בשריפה שפרצה הערב (רביעי) בספא "דלוס" שבמתחם המרינה שליד קניון ארנה בהרצליה. ההרוג, שלום בסון, בן 55, היה בכיר בבנק הפועלים. שישה פצועים נוספים, שתי נשים המוגדרות במצב קשה, וארבעה פגועים במצב קל, טופלו על ידי כוחות מד"א במקום ופונו לבתי החולים תל השומר ואיכילוב.

במשטרה מבקשים לחקור את בעלים הספא על מנת לבדוק האם  יש חשד לרשלנות. כבר בשלב זה ברור למשטרה ולרשויות כי הספא פעל ללא אישורים. הבעלים שניסה להוציא אישורים מעיריית הרצליה לא הצליח להביא את המסמכים שיביאו לאישור המקום ובקשתו נדחתה. למרות התשובה השלילית של העירייה בחר הבעלים לפתוח את המקום.

כוחות הכיבוי שהגיעו למקום הצליחו להשתלט על השריפה. הכוחות, יחד עם כוחות מד"א, נכנסו למקום פריצת השריפה, סרקו את האזור ולא מצאו פגועים נוספים. השריפה פרצה ככל הנראה בסאונה שבספא שנמצא במקום, בו התקיים יום כיף של עובדי בנק הפועלים.

"הרחנו עשן ואחר כך נשמעו צעקות. אנשים יצאו מהספא והחלו לציעוק שהחברים שלהם לכודים בפנים" סיפר אבישי עמר, שכן שהיה עד לאירוע. עמר הוסיף, "מיד הזעיקו לפה כוחות של כיבוי אש ומד"א ואז החל חילוץ של האנשים".

סגן ניצב נמרוד דניאל, מפקד תחנת המשטרה בגלילות אמר: "אנחנו בשלב חקירת המקרה ולצוות החקירה צורף חוקר שריפות . כלל הנסיבות נבדקות" עוד סיפר, "היום בשעה שבע וחצי התקבלה קריאה על שריפה בספא דלוס במתחם המרינה. כוחות כיבוי הגיעו למקום במקביל גם כוחות משטרה. בשלב הראשון החלו באיתור נפגעים במקום. הכבאים חילצו שבעה אנשים מתוך הספא. שלושה פונו במצב קשה, חלק לאיכילוב וחלק לתל השומר.

דובר מד"א, זכי הלר, אמר כי: "באירוע היו שישה נפגעים, כולם סובלים משאיפת עשן. שלושה מהם במצב קשה ביותר ונזקקו להחייאה בשטח. נכון לרגעים אלו כל הנפגעים פונו מהשטח". עוד מסר הלר כי, "נערכו סריקות במבנה ועד כה לא אותרו נפגעים נוספים".

ירון קורן, כבאי מתחנת הכיבוי בהרצליה סיפר: "קיבלנו דיווח על שריפה בתוך הספא. לוחמי האש התחילו מיד בפעילות כיבוי וכן בסריקה של האיזור. מספר לכודים חולצו והועברו לטיפול. במקביל כיבוי לוחמי האש את השריפה והשיגו שליטה על האש".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ