טיוטת דו"ח "ביבי-טורס" נשלחה ל-30 שרים וסגני שרים

בלשכת ראש הממשלה ובלשכות השרים טרם קיבלו את המסמך ומאשימים את המבקר בהפצת הידיעה לתקשורת, מתוך כוונה לפגוע בשרי הליכוד ביתנו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מבקר המדינה, השופט בדימוס יוסף שפירא, שלח היום (חמישי) לראש הממשלה, בנימין נתניהו, ול-30 שרים וסגני שרים את טיוטת הדו"ח העוסק בנסיעותיהם לחו"ל שלא מומנו על ידי הממשלה. מבדיקה בלשכת ראש הממשלה ובקרב שרים רבים, הדו"חות טרם הגיעו למבוקרים. במשרד המבקר מצפים לקבל את התייחסות המבוקרים לטיוטה עד סוף החודש הבא.

טויטת הדו"ח בוחנת את נסיעות השרים וסגני השרים בשנים 2003-2011, ובלשכת המבקר אומרים כי לכל מבוקר נשלחו רק הקטעים הנוגעים לו בדו"ח. מבקר המדינה לשעבר, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס, החל לבדוק את נסיעות השרים במימון לא-ממשלתי בעקבות פרסום תחקיר "ביבי טורס" בערוץ 10, שעסק בנסיעותיו של נתניהו. בהשפעת לחצים פוליטיים מסיעות הקואליציה החליט לינדנשטראוס להרחיב את הבדיקה גם למאות נסיעותיהם של השרים וסגניהם.

בשיחות עם שרים בממשלה עלתה הערב ביקורת נוקבת על המבקר, והם האשימו אותו בהפצת טיוטת דו"ח "ביבי טורס" ערב הבחירות, מתוך כוונה לפגוע בשרי הליכוד ביתנו. "נראה שגם המבקר הזה, כמו קודמו, רודף פרסום והדבר בא על חשבון היושרה המקצועית שלו", אמר אחד משרי הליכוד, "הדו"חות עוד לא הגיעו לידי השרים והידיעה עליהם כבר מופיעה בכלי התקשורת".

לשכת ראש הממשלה החליטה שלא להגיב בנושא והפנתה למטה הבחירות של הליכוד. מהליכוד ביתנו נמסר בתגובה כי "מוזר שהדו"ח הגיע לתקשורת לפני שהגיע לראש הממשלה. מוזר לא פחות שזה קורה פחות מחודש לבחירות".

התחקיר ששודר במארס ובאפריל 2011, חשף פרטים על 16 נסיעות לחו"ל של נתניהו ובני משפחתו, שהיו לכאורה בעייתיות, וכן את הדרישות המיוחדות שהציבו בפני מארחיהם. התחקיר התמקד במימון הנסיעות של משפחת נתניהו על ידי אנשי עסקים ותורמים עשירים מחו"ל, כאשר נתניהו שימש כיו"ר האופוזיציה.

בני הזוג נתניהוצילום: משה מילנר / לע"מ

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ