שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

מאה תושבי שכונת התקווה ופעילים פוליטיים מהימין מפגינים הערב (שני) בצומת הרחובות לוינסקי-לבנדה בתל אביב,במחאה על שהותם של המהגרים האפריקאים בדרום העיר. המפגינים צועדים לכיוון התחנה המרכזית, שם לפני כשבוע וחצי נאנסה על פי החשד קשישה בת ה-83. המשטרה עצרה אזרח אריתריאה בשנות ה-20 לחייו בחשד לביצוע המעשה.

המפגינים אוחזים שלטים בעד גירוש סודאנים ואריתריאים. עד כה לא נרשמו אירועים אלימים. "המסתננים מגיעים לפה בלי נשים ואחר כך מתפלאים שהם אונסים", אמר ח"כ מיכאל בן ארי (עוצמה לישראל), "אני קורא להוציא צו הוראת שעה ולהורות על גירוש של כל המסתננים בחזרה לאפריקה. פה יותר מסוכן מבאריתריאה".

בית משפט השלום בתל אביב האריך את מעצרו של החשוד בארבעה ימים, עד יום חמישי הקרוב. השופטת דורית רייך שפירא מתחה במהלך הדיון ביקורת על החלטת המשטרה לפרסם את מוצאו של החשוד בשלב כה מוקדם. "ראוי היה שהיחידה החוקרת תיתן דעתה לסיכון שלום הציבור עם פרסום פרטי הפרשה החושפים את מוצאו של החשוד עוד בטרם הוגש נגדו כתב אישום", אמרה השופטת.

ח"כ מיכאל בן ארי בהפגנה בשכונת התקווה, הערבצילום: ניר קידר

במאי האחרון הפגינו כאלף בני אדם נגד המהגרים בשכונת התקווה, בקריאה לגרשם מישראל. המפגינים תקפו עוברי אורח, בהם מהגרים, הבעירו פחי אשפה ניפצו זגוגיות של מכוניות, זרקו חזיזים ובזזו חנויות. 17 בני אדם נעצרו במהלך ההפגנה.

באותה הפגנה השתתפו גם חברי הכנסת מירי רגב, דני דנון, יריב לוין (ליכוד) ורונית תירוש (קדימה). ח"כ רגב אמרה אז, לקול תשואות המשתתפים, כי "הסודאנים הם סרטן בגוף שלנו, נעשה הכול כדי להחזיר אותם בחזרה למקומותיהם" עוד הוסיפה "כל השמאלנים שהגישו בג"ץ בושה להם – הם אסרו את הגירוש". ח"כ דנון קרא ל"גירוש עכשיו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ