דפני ליף מואשמת בהתפרעות ובשימוש בכוח

מחר יוקרא כתב האישום נגד הפעילה החברתית שנעצרה במהלך הפגנה בשדרות רוטשילד בת"א ביוני השנה. לדבריה, רק הערב נודע לה על כך

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

כתב אישום של משטרת ישראל נגד יוזמת המחאה החברתית, דפני ליף, בעקבות ההפגנה שבה נעצרה ב-22 ביוני 2012 בשדרות רוטשילד בתל אביב, יוקרא מחר (שני) בבית משפט השלום בתל אביב. ליף, שמואשמת בהשתתפות בהתפרעות, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו ושימוש בכוח או באיומים כדי למנוע מעצר, טוענת שעודכנה בדבר רק הערב - למרות שכתב האישום הוכן כבר לפני חודשיים.

ליף סיפרה כי היא קיבלה שיחת טלפון שבה הוזמנה להקראת כתב האישום מחר בבית המשפט. "תודה רבה למשטרת ישראל שהתקשרה אלי הרגע כדי להזכיר לי שהגישו נגדי כתב אישום ושיש לי שימוע מחר", כתבה ליף בדף הפייסבוק שלה. "תודה לכם באמת. לא רק עצרתם אותי על כלום, הבאתם אותי ליד חבושה ופגיעה בצלע – עכשיו גם אתם מנסים להרוס לי את היום הולדת". ליף, שתחגוג מחר את יום הולדתה ה-27, זכתה תוך שעות ספורות למאות "לייקים" ולתגובות תומכות.

כתב האישום, שהגישה רפ"ק טלי בר און מיחידת התביעות של מחוז תל אביב במשטרה, נפתח בתיאור כללי של ההפגנה שבעקבותיה נעצרה ליף. המשטרה מציינת כי מאות מפגינים באו לשדרות רוטשילד, הציבו במקום אוהלים וחלקם נשאו דברים. על פי כתב האישום, ההפגנה והקמת האוהלים נעשו ללא היתרים.

דפני ליף היום בבית המשפטצילום: מוטי מילרוד

עוד נכתב כי כאשר באו למקום שוטרים ופקחי העירייה כדי לפנות את האוהלים, המפגינים תקפו אותם – "זרקו עליהם בקבוקים וחפצים שונים, התיזו מים, נתנו אגרופים לשוטרים שהיו קדימה, וכן התנגדו למעשיהם של השוטרים והפריעו לעיכובם ומעצרם של מפגינים אחרים שעברו על החוק". כתב האישום קובע כי "בהתנהגותם הנ"ל, הפרו המפגינים את שלום הציבור באופן שיש בו כדי להטיל אימה על הציבור ובכך השתתפו בהתפרעות".

על פי כתב האישום, ליף "הובילה את המפגינים הזועמים ועודדה אותם במעשיהם נגד הפקחים והשוטרים". אחר כך הבחינו שני שוטרי יס"מ שהיא דוחפת שוטר, הודיעו לה כי היא עצורה והובילו אותה לניידת. "משהבחינו מפגינים אחרים כי הנאשמת מובלת לניידת, החלו להשתולל, קפצו על השוטרים ואחד המפגינים אף תקף את השוטר יוסף שאבי באגרופים לפניו", נכתב.

"בנסיבות הנ"ל הצטרפה הנאשמת לאותם מפגינים, החלה להתנגד למעצרה בכך שהתיישבה על הרצפה באופן המקשה על השוטרים את הובלתה, בעוד חלק מהמפגינים התיישבו עליה וניסו למשוך אותה משוטרים בידיה בכוח וזאת תוך מתן מכות לשוטרים ובכוונה למנוע את המעצר ולהכשיל את השוטרים במילוי תפקידם. לבסוף, הצליחו השוטרים להכניס את הנאשמת לניידת המשטרה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ