נעצרה צעירה בחשד שהפעילה רשת של קטינות שעבדו בזנות בדרום ת"א

אחת הצעירות שעסקו בזנות העידה היום כי "שאלתי את אחד הלקוחות אם הוא מודע לזה שאנחנו מתחת לגיל 18 והוא השיב שזה לא משנה לו"

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

המשטרה עצרה הבוקר (שני) צעירה בת 26 בחשד שהפעילה קטינות מדרום תל אביב שסיפקו יחסי מין בתשלום. בנוסף, עיכבה המשטרה לחקירה עוד כעשרה גברים – בגילים 60-20 – בחשד ששכבו עם הנערות תמורת תשלום.

ראשיתה של הפרשה לפני כמה שבועות, אז שירותי הרווחה סיפקו למשטרה מידע לפיו באזור דרום תל אביב פועלת רשת של קטינות העוסקות בזנות. ככל שהתקדמה החקירה הבינו במשטרה שבפרשה מעורבות לכל הפחות עשר קטינות, שעבדו בשנים האחרונות בזנות ולקוחותיהן הם בגירים. החקירה הובילה לצעירה בת ה-26 שעל פי החשד נהגה לאתר את הקטינות, שעשויות להתאים לפרופיל שהגדירה, "לחנוך" אותן ולבסוף לסרסר בהן.

במשטרה מעריכים שרשת זו פעלה כשנתיים לפחות ושהיתה בה תחלופה גבוהה של קטינות. עד עתה לא הצליחו לקבוע במשטרה אם יחסי המין נעשו עם הקטינות – שהכירו אחת את השנייה – בהסכמה. לכן, עדיין לא ברור אם אפשר יהיה להאשים את את הלקוחות באונס או בבעילה אסורה בהסכמה.

א', אחת הבנות שעסקה בזנות, סיפרה היום על הסבל שעברה. "במשך ארבע שנים עסקתי בזה כשאני והחברה שלי התחלנו לעבוד ביחד", נזכרה א'. היינו אז בנות 14. היינו תמימות. זו סיטואציה שהיא לא נעימה בכלל לבחורות כל כך צעירות. ככל שעבדנו, הכרנו בנות נוספות, עד שהגענו למצב שהיינו חבורה של עשר בנות בגילי 14-15."

א' סיפרה על כניסתה לרשת הזנות ואמרה כי "הפעם הראשונה היתה כשפנה אלי בחור והציע לי סכום מסוים בתמורה לכך שאקיים איתו יחסי מין. בהתחלה זה גם עשה לי טוב. גם קיבלתי את הדמות האבהית שחיפשתי וגם קיבלתי שכר מזה. המשכתי לשמור איתו על קשר. הוא היה גדול ממני ב-20 שנה. היו מקרים שהוא אפילו בא לישון אצלי בבית על הספה כשההורים שלי נמצאים בבית ומבינים בדיוק מה מערכת היחסים שלי עם אותו בחור". לפי א', "הגברים שילמו לי ולחברות שלי והרווחנו מזה ממש טוב. ברוב הפעמים הייתי לבד בבית, אבל היו מקרים שהיו נפגשות כמה חברות עם אותם גברים".

א' סיפרה על ההיכרות בינה לבין החשודה בשידול הבנות: "חברה טובה שלי הכירה לי את אותה בחורה והזמינה אותנו אליה הביתה. שם היא סיפרה לנו על בחור, שלטענתה משלם טוב. נפגשנו איתו בחורשה כשהיינו אני ועוד חברה ברכב. אחרי שהוא עשה את מה שהוא עשה, שאלתי אותו אם הוא מודע לזה שאנחנו מתחת לגיל 18, הוא אמר לנו שזה לא משנה מבחינתו כי הוא אדם נשוי ורוצה רק לבלות".

א' סיפרה גם כי בשנה האחרונה היא יצאה מעולם הזנות. לטענתה, היא עסקה בזה משום שחיפשה תשומת לב שלא קיבלה מהוריה. "התחלתי לפחד. ידעתי שאני בתוך העולם הזה והתחלתי לחשוב איך אני יכולה לצאת מזה. אני פונה לכל מי ששומעת אותי: לחשוב עשרים פעמים ולא להיכנס לזה. אני רוצה לפנות בעיקר להורים - שיהיו ערניים כלפי הילדים שלהם, שיתנו להם תשומת לב, שידברו איתם וישאלו אותם. ההורים שלי, למרות שידעו, לא עשו דבר כדי להפסיק את זה", אמרה. 

בשירותי הרווחה ובמשטרה טוענים שהקטינות באו ממשפחות מצוקה בדרום תל אביב ושהמצב הכלכלי והנפשי בו היו שרויות היה זה שהניע אותן לעבוד בזנות. באשר לצעירה החשודה בניהול הרשת – גם אם לא תואשם בעבירת אונס, ישנו ניצול של הקטינות ושליטה בהן מבחינה פסיכולוגית. היום יובאו הצעירה וכמה מה"לקוחות" להארכת מעצר בבית משפט השלום בתל אביב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ