נדחתה הקראת כתב האישום נגד דפני ליף

יוזמת המחאה החברתית נאשמת בהתפרעות והפרעה לשוטר בעת הפגנה בשדרות רוטשילד בשנה שעברה. לדבריה, רק אתמול נודע לה על האישומים נגדה

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

נדחה ל-23 בינואר - יום אחרי הבחירות לכנסת - הדיון הראשון בכתב האישום שהגישה יחידת התביעות של המשטרה נגד יוזמת המחאה החברתית, דפני ליף. רק אתמול (ראשון) נודע לליף על הגשת כתב האישום נגדה, כאשר המשטרה זימנה אותה לדיון היום (שני) בבית משפט השלום בתל אביב. ליף התייצבה לדיון עם עורכת דינה, גבי לסקי, אך ביקשה לדחות את פתיחת המשפט על מנת לאפשר לה ללמוד את האישומים נגדה. השופט צחי עוזיאל נענה לבקשתה.

המשטרה מאשימה את ליף בהשתתפות בהתפרעות, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו ושימוש בכוח או באיומים כדי למנוע מעצר. כתב האישום מתייחס למעצרה של ליף בהפגנה בשדרות רוטשילד בתל אביב ביום שישי, ה-22 ביוני 2012. על פי כתב האישום, ליף השתתפה בהפגנה בלתי חוקית שבה "הפרו המפגינים את שלום הציבור באופן שיש בו כדי להטיל אימה על הציבור". כמו כן טוענת המשטרה כי "ליף הובילה את המפגינים הזועמים ועודדה אותם במעשיהם נגד הפקחים והשוטרים".

ליף דחתה את טענות המשטרה על הסף. "כשאנחנו מסתכלים על מה שקורה בצמרת הכלכלית והפוליטית, אני בתור בת 27 שנאבקת על מקום יותר טוב כאן כבר שנה וחצי, יש משהו מטורף בלקבל כתב אישום שאין לו שום אחיזה במציאות", אמרה ליף ל"הארץ" בבית המשפט. היא העריכה כי ההחלטה להגיש נגדה כתב אישום קשורה להיותה הדמות המזוהה ביותר עם המחאה החברתית. ליף הבהירה כי בכוונתה לנהל את המשפט ולהוכיח את חפותה. "אין לי בעיה ללכת למשפט. אני מאמינה בחפותי במאה אחוזים", הוסיפה וציינה כי היא שוקלת להגיש תביעה אזרחית נגד המשטרה על הפגיעה בה במהלך ההפגנה שבה נעצרה.

דפני ליף היום בבית המשפטצילום: מוטי מילרוד

עו"ד גבי לסקי המייצגת את ליף, מתחה אף היא ביקורת על ההחלטה להגיש כתב אישום נגד יוזמת המחאה החברתית. "כמה ימים לאחר מעצרה, המשטרה אמרה שהמעצר הוא טעות. אנחנו נוכיח שהגשת כתב האישום היא טעות חמורה אף יותר. כתב אישום כנגדה זה כתב אישום נגד כל מי שהפגין בקיץ שעבר". עוד הוסיפה לסקי כי "בכתב האישום מתעלמים לחלוטין מהעובדה שדפני יצאה עם יד שבורה מהאירוע ומכל האלימות נגדה. זה נראה לי תמוה שבחרו להגיש כתב אישום כנגדה כאשר היא לא עברה על החוק ולכן אנחנו מעוניינות לנהל את המשפט במקרה הזה".

פעילים רבים במחאה החברתית באו לתמוך בליף בבית המשפט. גם ח"כ דב חנין (חד"ש) התייצב באולם בית המשפט בתל אביב. "אני מרגיש היום בושה גדולה כנבחר ציבור בישראל. במקום להתנצל בפני דפני על ההתנפלות הברוטאלית של פקחים ושוטרים, מגישים נגדה כתב אישום על ההפרעה שלה להם. אני באתי לכאן כחבר כנסת כדי להתנצל בפניה", אמר חנין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ