יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

שבעה בני אדם נפצעו באורח קל לאחר שמכונית התפוצצה היום (חמישי) בסמוך לאוטובוס בדרך מנחם בגין בתל אביב. בתוך המכונית שהתפוצצה נהג נסים אלפרון ובמשטרה מעריכים כי הוא היה היעד לחיסול. אלפרון עצמו לא נפגע, בעוד שיתר הפצועים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים איכילוב הסמוך.

עדי ראייה דיווחו כי רוכב אופנוע הצמיד בשעות הצהריים מטען לרכבו של אלפרון ונמלט מהמקום. המשטרה החלה לבצע סריקות באזור האירוע בסיוע מסוקים, ולאחר זמן קצר עוכבו לחקירה שני רוכבי אופנועים ונבדק אם יש להם קשר לאירוע. למרבה המזל, באוטובוס שנסע בסמוך למכונית היו כמה נוסעים בלבד. האירוע גרם לעומסי תנועה כבדים בצומת הרחובות מנחם בגין וז'בוטינסקי.

סגן מפקד מרחב ירקון, איתמר עומסי אמר היום כי "קיבלנו דיווח על פיצוץ ברכב, הגענו לזירה. ראינו כמה אנשים פצועים קל ושהרכב נשרף כתוצאה מהפיצוץ". הוא הוסיף כי "אנחנו מחפשים אחר אדם שישב ברכב ונמלט. אנחנו רק בתחילתה של החקירה". 

מדובר בניסיון החיסול השמיני של נסים אלפרון. ביוני 2012 התפוצץ מטען חבלה ברכבו ברמת גן, אולם גם במקרה זה הוא לא נפגע. מקורב שלו, אדם בן 70, נפצע באורח קל בגפיים כתוצאה מהפיצוץ. אחיו של נסים, יעקב אלפרון, חוסל בנובמבר 2008 בדרך נמיר בתל אביב.

בשנת 2000 נפצע נסים אלפרון בפיצוץ אופנוע ממולכד שנצמד לאופנועו, גם כן ברחוב רש"י ברמת גן. חמישה בני אדם נוספים שהיו בקרבת מקום נפגעו. בשנת 2002 ניסה מתנקש לחסל את אלפרון אולם הוא והמאבטח שלו הצליחו להשתלט עליו. בשנת 2003 ניצל אלפרון בשני מקרים שונים מירי לעברו.

נסים אלפרוןצילום: מוטי קמחי

כעבור שלוש שנים התפוצץ מטען חבלה בבית עסק של אלפרון לשטיפת כלי רכב שממנו יצא ללא פגע, ובשנת 2007 היה יעד לחיסול על ידי מתנקשים שהגיעו לביתו ורק כוח משטרה שהגיע למקום מנע את ההתנקשות ברגע האחרון. באותו אירוע נפצע שוטר מירי ואחד המתנקשים נפצע ונעצר.

אחרי חיסולו של יעקב אלפרון ב-2008 המלחמה בין משפחות הפשע עלתה מדרגה ובמשפחת אלפרון הבטיחו נקמה. "שיהיה ברור לכולם, האלפרונים לא פרייארים, והנקמה היא עניין של זמן", אמרו אז גורמים בבית אלפרון.

בעבר פורסמו תלונות כי משטרת ישראל אינה מצליחה לפענח את מעשי הרצח בעולם התחתון בשל התחכום הרב של המחסלים, והעומס הכבד שמונח על כתפיה של היחידה המרכזית של מחוז מרכז (ימ"ר). כ-200 שוטרים בלבד, כולל עובדי מנהלה, היו מופקדים על המעקב אחר מרבית המשפחות המסוכנות והאלימות בישראל.

שמו של אלפרון נקשר בעבר לשורה של עבירות בתחום הסמים והאלימות. במאי 2010 בלשי משטרת מרחב דן עצרו אלפרון לביקורת, כחלק ממאבק שגרתי במשפחות הפשע. בכליו נתפס חומר הדומה לסם - כ-50 קפסולות לבנות. אלפרון טען שמדובר בסוכריות מנטה ולא בסמים, אך הבלשים עיכבו אותו לחקירה. בתום בדיקת החומר שהחזיק אלפרון התגלה כי הוא לא מסוכן.

בנובמבר 2009 נעצר אלפרון ביחד עם שלושה מבני משפחתו בחשד שניסו לתקוף את קרובי משפחתו של אייל גידו במהלך הלוויתה של דודתו בדימונה, בשל סכסוך כספי בין אמו לדודה נוספת שלו, רות אלטלף ובנה אבי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ