לראשונה: ביהמ"ש יתבקש לאשר הסכם ממון בין זוג גברים

לפני כעשור אישר ביהמ"ש לענייני משפחה לראשונה הסכם ממון של זוג חד-מיני, אך עד כה היו אלה הסכמים של "ידועים בציבור" בלבד

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

לראשונה בישראל, יתבקש בית המשפט להכיר בהסכם ממון של זוג גברים נשוי. בני הזוג אלעד ורוני פרבר-אפללו נישאו לפני 10 חודשים בניו יורק. אחר כך רשמו את נישואיהם במרשם האוכלוסין בישראל, בהסתמך על פסיקת בג"ץ מלפני כשש שנים, המחייבת רישום זוגות חד-מיניים שנישאו בחו"ל. לאחר נישואיהם ערכו בני הזוג הסכם ממון. אבל לפי החוק, להסכם ממון בין בני זוג נשואים אין תוקף בלי אישור בית משפט לענייני משפחה.

באמצעות עו"ד אירית רוזנבלום, מייסדת ומנכ"לית ארגון "משפחה חדשה", בני הזוג יגישו היום לבית המשפט לענייני משפחה ברמת גן בקשה להכיר בהסכם הממון ביניהם. לפני כעשור אישר בית המשפט לענייני משפחה לראשונה הסכם ממון של זוג חד-מיני, אך רוזנבלום מדגישה כי עד כה היו אלה הסכמים של "ידועים בציבור" בלבד, ולא של זוגות נשואים. היא מדגישה שהסכמי ממון של בני זוג שאינם נשואים אינם חייבים באישור בית משפט.

רוזנבלום אומרת כי הכרה רשמית בהסכם ממון של זוג גברים נשוי תהיה נדבך נוסף בקידום זכויות הקהילה הגאה בישראל. "לצערי, מלאכת ההכרה בזוגיות של בני זוג מאותו מין לא הסתיימה. עד שמערכת זוגית כזו לא תוסדר על ידי המחוקק, יאלצו בני זוג מאותו מין להמשיך לרוץ לבתי המשפט ולבקש סעד. טוב תעשה הכנסת החדשה שתיבחר אם תתחיל בהסדרת מעמדם של בני זוג מאותו מין בחוק".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ