8 שנות מאסר למדריך בפנימייה דתית שתקף מינית חניך

הנאשם, בן 24, הורשע במסגרת עסקת טיעון בסדרת מעשי סדום בנסיבות מחמירות ובעבירות של תקיפה ואיומים. השופטים: "אכזריות יתרה במעשי הנאשם"

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלי אשכנזי

בית המשפט המחוזי בנצרת גזר אתמול שמונה שנות מאסר על בן 24 שעבד כמדריך לילה בפנימייה דתית בצפון והורשע במסגרת הסדר טיעון בסדרת מעשי סדום בנסיבות מחמירות, במעשה סדום תוך גרימת חבלה והתעללות, במעשים מגונים בנסיבות אינוס, בתקיפת קטין על ידי אחראי ובעבירות של תקיפה ואיומים. הנאשם ביצע את המעשים בין החודשים פברואר 2010 לנובמבר 2011, בחניך בפנימייה שהיה אז בן 13.

הרכב השופטים, בראשות הנשיא יצחק כהן והשופטים אסתר הלמן ובנימין ארבל, גם גזר על הנאשם מאסר על תנאי לשלוש שנים, עונש מאסר על תנאי נוסף ל-18 חודשים, פיצוי בסך 50 אלף שקלים למתלונן וקנס כספי בסך 20 אלף שקלים.

השופטים קבעו בגזר הדין כי הנאשם "ניצל הזדמנויות שניקרו לו במסגרת עבודתו כמדריך לילה במוסד החינוכי, ונהג להעיר את קורבנו משנתו בלילות, להובילו בכוח לחדרו, ולבצע בו עבירות מין קשות. הנאשם אף הילך אימים על קורבנו, תוך שהוא מאיים עליו לבל יחשוף את המעשים שנעשו בו".

קצין המבחן שבחן את הנאשם העריך כי קיימת רמת סיכון גבוהה להישנות התנהגויות מיניות פוגעניות בעתיד מצדו, זאת לנוכח "חוסר יכולתו להפעיל מנגנון שליטה פנימי בעת היחשפותו למצבים מיניים, דבר הפוגע ביכולתו לשלוט בדחפיו המיניים וגורם לו לפעול בצורה בלתי נשלטת". גם המרכז להערכת מסוכנות העריך את מסוכנותו של הנאשם כגבוהה.

"פגיעותיו של הנאשם בקורבן הותירו בו חותם בל יימחה. הפגיעה בקורבן ובבני משפחתו הקרובה, במיוחד באמו, קשה ביותר – מן הקשות בהן חזינו, ויש בה כדי ללמד על האכזריות היתרה שבמעשיו של הנאשם. לקורבן נגרמו נזקים נפשיים חמורים אשר יצריכו טיפול ממושך ושנים של תמיכה, כך גם למשפחתו. ספק אם הצלקות שנגרמו לנפשו של הקורבן ירפאו בעתיד", כתבו השופטים.

עוד הוסיפו השופטים כי "נאלצים אנו שוב, לחזור ולדון במסכת קשה, בה פוגע אדם, שעיסוקו בתחום החינוך, בקטין הנתון להשגחתו - קטין אשר נתן בו את מבטחו ואמונו כי יגן עליו. בהתאם, על העונשים שנגזור על הנאשם להלום את הלך רוחה של הפסיקה בכגון זה. הלך רוח, שהינו חד משמעי, בהתייחס לעבירות מין הנעשות בקטינים, על ידי מי שהיה אמור להיות להם למבטח ומגן, כגון הנאשם שבפנינו".

כמו כן הבהיר הרכב השופטים כי גישתם של הסנגורים, לפיה ראוי לנקוט תהליכי שיקום רפואיים, קודם לענישת הנאשם, אינה עולה בקנה אחד עם "נורות האזהרה המהבהבות" בתיק.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ