ארבעה שוטרי מג"ב חשודים שערכו טקסי חניכה אלימים לטירונים בפלוגה

בעת "מסלול הצעירות" הוכו הטירונים באגרופים כשהם אזוקים ורוססו בגז פלפל. החשודים הודו במעשים וסיפרו כי עברו השפלה דומה בעצמם

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים3
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

המחלקה לחקירות שוטרים עצרה ארבעה שוטרי בחשד שערכו טקסי "חניכה" אלימים ומשפילים לשני טירונים שהחלו לשרת איתם באותה הפלוגה.

המקרה התגלה לאחר שאביו של שוטר צעיר שמשרת במשמר הגבול סיפר לחברו, המשרת במשטרה שנים רבות, על כך שבנו טוען שהוא עובר התעללות פיזית ונפשית כחלק מטקס חניכה בפלוגה. חברו של האב טען שהדבר נשמע יוצא דופן. האב פנה למחלקה לחקירות שוטרים באמצעות חברו, והיא זימנה את שני השוטרים הצעירים למתן עדות.

מעדות השוטרים עלה כי ההתעללות נמשכת זה מספר שבועות. בחודש דצמבר שובצו שני השוטרים הצעירים לשרת באחת הפלוגות. מאז שהגיעו לפלוגה, הם סיפרו, הם נפלו קורבן להתעללות מתמשכת של ארבעה שוטרים ותיקים בפלוגה, שהחליטו להעביר את השניים "מסלול צעירות". בחקירה טענו השניים כי הטקסים כללו הנחתת אגרופים ובעיטות תוך שהם אזוקים, וריסוס בגז פלפל.

הארבעה הובאו לחקירה במח"ש, ובה אישרו כי ביצעו את המעשים. עם זאת, טענו כי באירועים שהתרחשו בעבר וגם הם עצמם עברו אירועים דומים בזמן שהגיעו כשוטרים צעירים לפלוגה. במח"ש העבירו למשטרה את טענות השוטרים כדי שתערוך בדיקה מקיפה ותבדוק אם מדובר בתופעה רחבה ולא באירוע נקודתי. שלושה שוטרים נשלחו למעצר בית לאחר שהודו במעשים המיוחסים להם, ושוטר נוסף יובא מחר (שלישי) להארכת מעצר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ