שר האוצר לשעבר הירשזון יצא מהכלא: "רק רוצה לחבק את משפחתי"

בתום 3 שנים ו-4 חודשים, ולאחר שנוכה שליש מתקופת מאסרו, סיים היום אברהם הירשזון שהורשע בגניבת מיליוני שקלים, לרצות את עונשו

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון יצא הבוקר (רביעי) לחופשי, בתום שלוש שנים וארבעה חודשים אותם ריצה בבית הכלא חרמון שבצפון. הירשזון, שהורשע ב-2008 בגניבה של מיליוני שקלים מכספי הסתדרות העובדים הלאומית ועמותת ניל"י, ושנגזרו עליו חמש וחצי שנות מאסר אשר נוכו לאחרונה בשליש, אמר עם צאתו מבית הכלא: "אני מודה לקב"ה שהוציא אותי מפה בבריאות טובה ורק רוצה לחבק את בני משפחתי. אני רוצה להודות לידידים הטובים שהיו לי; את כל שאר הדברים אם יהיה לי מה לומר אני אומר בהמשך".

בין היתר, סרב הירשזון לומר עבור מי יצביע בבחירות הקרובות. הירשזון, בעברו חבר כנסת ושר מטעם קדימה והליכוד, נחשב לאסיר ללא בעיות משמעת. נציגי המדינה לא התנגדו לקיצור עונשו. עורכת דינו הודיעה כי עם שחרורו צפוי האחרון להשתלב בפרויקט התנדבותי עם ניצולי שואה.

ביוני 2008 הרשיע בית המשפט המחוזי בתל אביב את הירשזון בעבירות של גניבה בידי מנהל. הוא הורשע גם בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, במרמה והפרת אמונים בתאגיד, בהלבנת הון וברישום כוזב במסמכי תאגיד. עם זאת, זוכה הירשזון בשני סעיפים מכתב האישום, ובכלל זה מימון הפריימריז ומימון כנס פוליטי. על שר האוצר לשעבר נגזר אז עונש מאסר בן חמש שנים וחמישה חודשים.

הירשזון בצאתו מכלא חרמוןצילום: ירון קמינסקי

ביולי 2011 דחה בית המשפט העליון את ערעורו של הירשזון על הרשעתו בגניבת כספים מהסתדרות העובדים הלאומית. בנוסף דחה בית המשפט את הערעור שהגיש האחרון על חומרת העונש שנגזר עליו. זאת ועוד, לפני כארבעה חודשים ביטל שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב עסקת מתנה, במסגרתה העניק הירשזון שלוש חלקות קרקע בשכונת תל השומר ברמת גן לבניו. השופט קבע כי העסקה היתה פיקטיבית ונועדה להבריח נכסים מנושים של הירשזון האב.

בעודו במאסר הורשע בנו של הירשזון, ברק, בנהיגה בשכרות, נהיגה בקלות ראש וגרימת חבלות של ממש. לפני כתשעה חודשים רכב הירשזון הבן על אופנוע עם חברתו בזמן שהיה תחת השפעת אלכוהול. הוא החליק עם האופנוע וגרם לפציעתה של חברתו, נועם סולומון, באורח אנוש. התאונה אירעה בסמוך לחוף תל ברוך בתל אביב, כאשר הירשזון וסולומון חזרו מבילוי משותף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ