המשטרה חושדת לשלושה מקרי רצח ביממה אחת

באילת נעצר גבר בחשד לרצח אשתו; מהגר מאריתריאה הודה ברצח אשתו בפתח תקווה; בירושלים נמצאה גופתו של בעל פאב

יניר יגנה
יניב קובוביץ
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניר יגנה
יניב קובוביץ
ניר חסון

תושב אילת בן 49 נעצר אתמול (רביעי) בחשד שרצח את אשתו. בית משפט השלום בעיר האריך את מעצרו ב-10 ימים. במקרה אחר, נמצאה אתמול בפתח תקווה גופת אשה בת 30 שבעלה הודה ברציחתה. בירושלים נמצא אתמול בעל פאב במרכז העיר ללא רוח חיים. המשטרה חושדת כי מדובר ברצח, אך בוחנת גם כיוונים נוספים.

מחקירה ראשונית של האירוע באילת עולה כי בני הזוג חיו ביחד כ-14 שנים, וכי השניים אינם מוכרים למשטרה או לרשויות הרווחה. אתמול בבוקר התקשר החשוד למוקד המשטרה, והודיע כי מצא את בת זוגו מוטלת ללא רוח חיים במטבח דירתם. בחקירתו הוא הודה כי תקף את בת זוגו באגרופים באמצע הלילה, וחזר לישון. על פי גרסתו, רק למחרת בבוקר גילה כי היא מתה והתקשר למשטרה.

בחקירתו סיפר החשוד לחוקרי משטרת אילת שכשחזר לביתו מאוחר בלילה התפתח בינו לבין אשתו ויכוח, מכיוון ש"לא היה מה לאכול והייתי צריך להכין לעצמי". לדבריו, לאחר מכן הוא הכה אותה באגרופים והלך לישון. כשהתעורר לעבודה בחמש בבוקר ראה אותה שרועה ללא רוח חיים בתוך שלולית דם והזעיק את כוחות ההצלה. לטענתו הוא ניסה לבצע בה פעולות החייאה, אך ללא הצלחה.

החוקרים שאלו את החשוד מדוע הכה את אשתו, והוא השיב כי בתקופה האחרונה לא היה מרוצה מהדרך שבה היא ביצעה את מטלות הבית. לדבריו, סוגיות ניקיון הבית ואחזקתו הובילו לסכסוך ביניהם.

עורך דינו של החשוד, עו"ד ירום הלוי, אמר בתגובה לאירוע כי "מדובר בטרגדיה לא רק למנוחה אלא גם לחשוד. הוא נתן לה שתי מכות והיא נותרה לעמוד. לאחר מכן עלה לישון ורק כשהתעורר לעבודה בבוקר גילה את גופתה. אני מניח שהוא לא גרם למותה והבדיקה הפתולוגית תוכיח זאת".

בפתח תקווה נמצאה אתמול גופת אשה בשנות ה-30 לחייה בדירה בפתח תקווה. בעלה נעצר בחשד לרצח, הודה ושיחזר את הרצח בפני חוקרי המשטרה. המניע לרצח הוא ויכוח שפרץ בין בני הזוג, שניהם מהגרים מאריתריאה, ככל הנראה על רקע חשדות של הבעל שאשתו לא נאמנה לו.

בוויכוח שפרץ בין השניים, לעיני שני ילדיהם הקטנים, הכה החשוד את אשתו באמצעות בקבוק ופצע אותה קשה בראשה. לאחר התקיפה החליט החשוד להעביר את שני הילדים לדירה של שכנים בבניין, וגם סיפר לשכניו שתקף את אשתו ושהיא במצב קשה. השכנים הזעיקו כוחות משטרה וצוותי מגן דוד אדום לזירת האירוע, אך פעולות ההחייאה שביצעו באשה לא צלחו והם נאלצו לקבוע את מותה במקום.

השוטרים מצאו את הבעל בתוך הדירה והוא מיד הודה שתקף את אשתו ומאוחר יותר שיחזר את האירוע בפני החוקרים.

אתמול הובא הבעל לבית משפט השלום בפתח תקווה, שם הוארך מעצרו.

בתוך כך, בעל פאב במרכז ירושלים נמצא אתמול ללא רוח חיים. במשטרה חושדים כי מדובר ברצח, אך עדיין לא פוסלים כיווני חקירה אחרים. בעל הפאב, השוכן ברחוב שלומציון שבמרכז העיר, נמצא אתמול בצהריים על ידי שותפו לניהול המקום כשהוא מתבוסס בדמו בתוך הפאב. אנשי מד"א שהגיעו לזירת האירוע מצאו שהוא נפגע אנושות מדקירה עמוקה ברגלו, שהובילה לאיבוד דם רב ובסופו של דבר למותו. מותו נקבע במקום על ידי רופא של מד"א. כוחות משטרה שהגיעו למקום פתחו בחקירה. הגופה הועברה לנתיחה במכון הפתולוגי באבו כביר, כדי לברר את סיבת המוות.

ההרוג, אלכסנדר גורביץ', היה גרוש והותיר אחריו שני ילדים. הפאב, שהיה מקום בילוי מוכר בקרב הקהילה דוברת הרוסית בארץ, נוהל על ידי ההרוג ושותפו - פלסטיני תושב העיר העתיקה. ממשטרת ירושלים נמסר כי כל כיווני החקירה נבדקים, כולל האפשרות שכלל לא מדובר ברצח אלא בתאונה או בסיבת מוות אחרת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ