מנהל במשרד הרישוי חשוד כי סידר רשיונות נהיגה לעבריינים

הפקיד הבכיר במחוז לכיש חשוד כי השיב רשיונות שנשללו בתמורה לשוחד, גם לנהגים שהיו מעורבים בתאונות דרכים עם נפגעים

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים3
יניר יגנה

מנהל משרד הרישוי במחוז לכיש חשוד בניהול רשת להסדרת רישיונות נהיגה שנשללו, תמורת . בין היתר, חשוד הפקיד הבכיר כי האריך את רישיונו של ראש ארגון פשיעה בדרום שנאסר עליו לנהוג, חמש פעמים במהלך השנתיים האחרונות. מהחקירה הראשונית אף עולה כי בין הנהגים שרישיונם הוארך בניגוד לחוק ותמורת תשלום כסף, גם כאלה שהיו מעורבים ב עם נפגעים.

חקירה סמויה שקיים ימ"ר לכיש נגד ארמונד מיארה, המוגדר על ידי כראש ארגון פשע בדרום, העלתה כי רשיונו של זה הוארך בניגוד לחוק פעמים רבות בתקופה האחרונה והובילה את החוקרים למנהל משרד הרישוי במחוז. על פי החשד, ניהל האחרון רשת ענפה של הסדרת רישיונות תמורת תשלום, ושבה לקחו חלק אף עורכי דין ומעורבים רבים נוספים. המנהל האמור חשוד אם כן בעבירות של שוחד, הפרת אמונים, קבלת דבר במרמה וזיוף.

"החשדות שנחשפו לפיהם תמורת שוחד נעות על הכבישים משאיות כבדות שנהגיהם לא עברו את ההכשרה הנדרשת וקיבלו רישיון במרמה, צריכה להדיר שינה מעיני כולנו. מדובר בפצצות מתקתקות הנעות בכבישי ישראל ומהוות סכנת חיים של ממש", אמר מפקד המחוז הדרומי במשטרה, ניצב יורם הלוי, "משטרת ישראל ומחוז דרום פועלים רבות באכיפת התנועה והמאבק בתאונות הדרכים". לדבריו, "פענוח פרשה חמורה זו על ידי ימ"ר לכיש, מהווה נדבך חשוב ונוסף במארג הכולל של טיפול בפשיעה החמורה, שחיתות ציבורית, בריונות בכביש ומאבק בתאונות הדרכים. משטרת ישראל והמחוז הדרומי ימשיכו לפעול ולהפעיל את מכלול האמצעים והיכולות על מנת למגר תופעות פסולות אלו" .

ארמונד מיארה הנאשם בשייכות לארגון פשעצילום: אילן אסייג

במקרה אחר, חשודים בוחני נהיגה מדרום הארץ כי העבירו מבחני רישוי, "טסטים",  לרכבים פרטיים ומשאיות תמורת שוחד. בין היתר, טוענים גורמים במשטרה, קיבלו היתר לעלות על הכביש משאיות כבדות שלא היו כלל כשירות לכך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ